Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Foto: Kaja Mõts

Sven Malmi lauluviisiga „Tuld, tuld! Viige edasi tuld, Tallinna laulupeo tuld“ andsid eile hommikul Viljandimaa mulgid tule hoida Valgamaale. 

Peotuli anti üle Sooglemäel, mis on nii Viljandimaa kui ka Valgamaa mulkide jaoks eriline paik. Kui kümmekond aastat tagasi hakkasid viis mulgi kihelkonda otsima paika, kuhu rajada ühine Mulgimaa näidistalu, siis pika ja kaaluka mõtlemise tulemusel jõuti justkui võluväel ühiselt otsusele – selleks saagu Sooglemäe. Tänaseks on näidistalu rajamine veel planeerimisjärgus.

Meepealinna Karksi-Nuia mulgid andsid tule üleandmisel Valgamaa mulkidele kingituseks kaasa hea mitu purki mett, et need, kes tuld kannavad, ikka terved püsiksid. Valgamaal maasikapealinnana tuntud Tõrva mulgid kinkisid tänutäheks vastu aga kasti maasikaid. Tuli saadeti teele laululooja Sven Malmi viisiga „Viige edasi tuld“, mida laulis Tõrva naiskammerkoor.

Järgmine peatumispaik oli Helme ordulinnuse lossivaremed ja koopad, mis mõjusid flöödi ning kandlehelide tervitusel maagiliselt. Tõrva kaarsilla juures ootas tuld tammepärja ning põllulilledega kaunistatud paat.

Õhne jõe ületas tuli kanuueskordi ning paadiga, mida saatis taustaks lõbus lõõtspilli viis. Kanuud kohale organiseerinud kohalik loodusturismi edendaja Imre Arro ütles, et kui tuli juba Õhne jõele läheb, siis tuleb ka jõe võimalused ära kasutada ja teekond igal juhul erilisemaks muuta.

Rahvamuusikaansambel Kirima sõitis terve Tõrva valla vanaaegse veoauto Gaz 51 kastis. Kuue liikme peale oli ansamblil kokku kaks lõõtspilli, kaks akordionit, kontrabass, mandoliin, kannel ning jauram. Kirima osaleb ka Tallinna Vabaduse väljakul 5. juulil toimuval rahvamuusikapeo konterdil.

Pikasillal pandi tuli torupilli saatel mootorpaati, millega sõitis pikki Väike-Emajõge Soontagele Greete motelli. Tuld tervitasid kõik viis kohalikku Tõrva valla laulu- ja tantsupeole minevat laulu- ja tantsukollektiivi. Õhtul andis Tõrva vald Kuigatsi soonelisel teeristil tule hoida Otepää vallale, kus kohalike vabatahtlike pritsimeeste ja tuletõrje auto eskordiga liikus tuli Puka kultuurimaja laululavale. Esinesid Puka mees- ja naisansambel ning segakoor U-Tuur.

Pildid eilsest päevast 14. juunil 2019, fotode autor: Kaja Mõts.

Kommentaarid

Viimased uudised