Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Foto: Andres Tennus

18. mail saavad tudengilinnas üle viie aasta taas kokku tuhanded Tartu Ülikooli vilistlased. Vilistlaste kokkutulekul „Tagasi ülikooli” toimuvad loengud ja ekskursioonid üle linna asuvates instituutides, ühislaulmine ja tervituskõned peahoone ees, rongkäik ning suur pidu spordihoones.

Tartu Ülikooli rektori Toomas Asseri sõnul kujundab ülikooliaeg iga noore inimese elu ja väärib meenutamist ka aastakümneid hiljem. „Meie vilistlased on Tartu Ülikoolist saanud kvaliteetse hariduse, väärtuslikud kogemused ja kahtlemata leidnud sõpru mitmesugustelt erialadelt kogu eluks. Kutsun teid kõiki kevadisse Tartusse, et vaadata tagasi ülikooliaastatele ning tugevdada sidet oma kursusekaaslaste ja alma mater’iga,” rääkis Asser.

Päeva esimene pool on täis meeleolukaid taaskohtumisi, tuntud õppejõudude loenguid ja ekskursioone ülikooli hoonetes. Muu hulgas saab osaleda peahoone ringkäigul, külastada tasuta ülikooli muuseume, käia legendaarses Mordoris (Narva mnt 89 ühiselamu) ja ratsutada Püssirohukeldri rodeohärjaga. Kogu programmiga saab tutvuda ülikooli kodulehel.

Vilistlaste kokkutuleku programmi kuulub ka osa [eel]arvamusfestivali aruteludest, mis toimuvad Kesklinna pargis Tartu Ülikooli alal „Tagasi tulevikku”. Kella 10.00–17.30 tuleb juttu nii eesti keele tulevikuväljavaadetest, ühiskonnas levivatest lahkarvamustest, noorte liikumisaktiivsusest kui ka teaduse usaldusväärsusest.

Kell 18.30 kogunevad vilistlased ülikooli peahoone ette, kus tervituskõnedega esinevad rektor Toomas Asser, vilistlane Katariina-Sofia Päts ja linnapea Urmas Klaas, kes annab üheks õhtuks võimu vilistlastele. Järgneb ühislaulmine, mida veavad eest akadeemiliste organisatsioonide koor Causa Amoris, Korp! Indla naiskoor ja Tartu Akadeemiline Meeskoor.

Kell 19.00 liigutakse peahoone eest puhkpilliorkestri Popsid saatel ülikooli spordihoonesse suurejoonelisele peole. Õhtut juhivad Andres Dvinjaninov ja Saara Pius. Esinevad 2 Quick Start, Justament ja puhkpilliorkester Popsid ning muusikat mängib DJ Kalev K. Uksed on avatud alates kella 19.00, Tanel Jonase lavastatud avaetendus algab kell 20.00. Õhtuse peo piletid on müügil Piletitaskus.

Tartu Ülikooli vilistlaste kokkutulek toimus viimati viis aastat tagasi. Tänavusest kokkutulekust „Tagasi ülikooli“ võtab osa üle 2000 vilistlase. Kokkutulekule on oodatud vilistlaspere liikmed, ülikooli töötajad, sõbrad ja praegused üliõpilased.

Viimased uudised