Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Tartu Maakohus tunnistas Gerda Jušini süüdi ettevaatamatuse tõttu kahe hukkunuga liiklusõnnetuse põhjustamises ja mõistis talle karistuseks kolm aastat vangistust.

Kohus otsustas jätta mõistetud vangistuse täitmisele pööramata, kui G. Jušin ei pane kolme aasta ja kuuekuulise katseaja kestel toime uut kuritegu. Lisakaristusena otsustas kohus võtta G. Jušinilt ära üheks aastaks sõiduki juhtimise õiguse.

Võlaõigusseaduse alusel mõistis kohus kannatanute kasuks G. Jušinilt kokku 88 000 eurot mittevaralise kahju hüvitist. Lisaks peab G. Jušin tasuma poole kannatanute menetlusega seotud esindaja tasust. Samuti tuleb tal tasuda ka menetluskulud summas 3305,50 eurot.

Süüdistuse kohaselt põhjustas G. Jušin 2021. aasta 30. augustil ettevaatamatusest liiklusõnnetuse, mille tagajärjel hukkusid mootorratast juhtinud 17-aastane noormees ja mootorrattal kaasreisijana sõitnud 15-aastane tütarlaps.

G. Jušin juhtis Tartumaal Kambja vallas Soinaste külas sõiduautot, kui asus sooritama möödasõitu enda ees lubatud piirkiirusest aeglasemalt sõitnud sõiduautost. Süüdistuse kohaselt ei olnud autojuht piisavalt ettevaatlik, tähelepanelik ega veendunud piisavalt möödasõidu ohutuses, mistõttu ei märganud ta vastutulevat mootorratast. Vastassuunavööndis põrkas sõiduauto kokku oma sõidusuunas liikunud mootorrattaga.

Otsus ei ole jõustunud.

Räägib Lõuna ringkonnaprokurör Silva Rood:

Sellel sündmusel oli traagiline tagajärg, millist ei peaks mitte ükski perekond üle elama. Kriminaalmenetluse eesmärk on tõe tuvastamine ning süüdlase karistamine seadustest lähtuvalt. Selleks peab riik lähtuma olemasolevatest tõenditest ja vaagima nii süüstavaid kui õigustavaid tõendeid.

Täna andis esimese astme kohus hinnangu süüdistusele, leides sarnaselt prokuratuurile, et Gerda Jušinile esitatud süüdistus ettevaatamatusest kuriteo toimepanemises on tõendatud. Kuigi kohtumenetluse ajal käis vaidlus kuriteo kvalifikatsiooni osas, otsustas kohus, et kriminaalasjas kogutud tõendid ei viidanud tahtlikule liiklusseaduse rikkumisele. Prokuratuur taotles naisele kolme aasta ja kuue kuu pikkust vangistust, millest täielikule täitmisele pöörata kolm kuud. Lisakaristusena taotles prokuratuur süüdistatavalt üheks aastaks ja kuueks kuuks juhtimisõiguse äravõtmist. Tänase otsusega mõistis kohus süüdistatavale kolme aasta pikkuse vangistuse, mille otsustas jätta täitmisele pööramata ning lisakaristusena otsustas kohus juhiload ära võtta üheks aastaks. Prokuratuur tutvub kohtuotsusega ning otsustab seejärel, kas ja millises ulatuses seda apelleerida.

Viimased uudised