Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Kuvatõmmis.

Inglismaal on langenud kriitika alla tuntud Eesti beebitreener Vello Vaher, kelle tegevus tehakse maatasa nii arstide kui avalikkuse poolt.

Arstide ja sotsiaalmeedia kasutajate seas tekitas pahameelt video, millel oli kujutatud Vaherit imikut hüpitamas.

35-sekundilisel videol on näha, kuidas Vaher teeb lapsega akrobaatilisi trikke, hüpitades imikut kätest edasi-tagasi, üle pea ja jalgade vahel.

Kommenteerijad kritiseerisid asja kiiresti, märkides mitte ainult ohtu tema lapse liigestele, vaid ka ajukahjustuse ohtu, vahendab Daily Mail.

Samuti võib see kaasa tuua lapse maha kukkumise, mis võib ta tappa.

Video pealkirjaks oli „Isa ja lapse vaheline side”, kuid tuhanded kommenteerijad märkisid, et see tundus pigem lapse väärkohtlemisena.

Ka meedikud olid videost rabatud.

Nad ütlesid, et lapse tõstmine kätest ilma selga toetamata võib põhjustada küünarnuki nihestust, mille korral küünarliiges nihkub käsivarre suhtes.

See võib põhjustada ka traumaatilise ajukahjustuse, mis võib olla tingitud aju edasi-tagasi liikumisest koljus jumbes samamoodi nagu laps kukuks pea peale.

Sisehaiguste arst ja erakorralise meditsiini osakonna endine lastearst dr Stuart Fischer ütles: „Ma eeldan juriidiliselt ja moraalselt, et sellele imikule tuleks teha CAT-skaneerimine või MRI.”

„Ja see ei pruugi isegi näidata mikroskoopilist ajukahjustust.”

Beebi edasi-tagasi kiigutamine võib põhjustada raputatud beebi sündroomi, raske peavigastuse, mille põhjustab lapse aju koljus edasi-tagasi liikumine.

See põhjustab aju verevalumeid ja turset ning võib-olla ka ajuverejooksu.

Pole selge, kui vana laps on, kuid tema ligikaudne vanus võib olla alla ühe aasta.

Sel hetkel ei ole lapse kolju aju ümber täielikult suletud ega kõvenenud, kaitstes seda löögi eest.

USA-s kannatab raputatud beebi sündroomi all igal aastal 1000–3000 beebit ja neljandik neist sureb.

80 protsenti neist kannatab püsivate ajukahjustuste all.

Raputatud beebi sündroom võib põhjustada pikaajalisi tõsiseid tagajärgi, nagu tserebraalparalüüs, pimedus, kuulmislangus, õpiraskused, krambid, halvatus ja surm.

See võib ilmneda kõigest viiesekundilise raputamisega ja 35 sekundit teeb tõenäoliselt palju rohkem kahju.

Dr Fischer ütles: „Niimoodi saab käituda vaid vaimselt haige, mis tüüpi, keda see huvitab? Seda võib pidada kuriteoks.”

„Kindlasti ei saa ta aru, kui kallis kingitus tal on. Ta vajab vähemalt pikka juhendamist ja nõustamist.”

Ka vaatajad olid raevus, üle 80 000 kommentaari, millest paljud võib kokku võtta ühe lausega: „Mitte mingil juhul, see pole seaduslik” ja „vaene beebi, ma pean seda lapse väärkohtlemist lihtsalt lapse kahjustamiseks, lapse hooletusse jätmiseks ja kõigeks ülaltooduks.”

„Teil on vaja vanemlikku nõustamist ja ametivõimud peavad sekkuma, imikud on õrnad ja abitud, kuid sa mängid lapsega nii, nagu oleks laps mänguasi. See on nii kohutav.”

UFC võitleja Conor McGregori treener John Kavanagh jagas algselt Instagramis avaldatud videot: „Milline rumal tegu. Isegi kui teete vea „ainult” iga 1000 täiusliku korra kohta, on see traumaatiline vigastus pluss ajuraputus.”

„Kui paljud idiootid proovivad seda paari meeldimise nimel korrata ja oma lapse puruks kukutada? Tõenäoliselt ei peaks seda isegi jagama. Ärge tehke seda.”

Siin on video:

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Vello Vaher (@vellovaher)

Viimased uudised