Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

abipolitsei

MTÜ Turvaline Võrumaa kinkis politseile 15 kvaliteetset taskulampi, mida hakkavad kasutama kohalikud abipolitseinikud.

„Politseitööks vajamineva varustuse soetamine on vabatahtlikele hädavajalik, kuid samas riigile üsna kulukas ettevõtmine. Seepärast asutasime kolme kohaliku abipolitseinikuga mittetulundusühingu, et edendada vabatahtlike tegevust Võrumaal,” rääkis Võru politseinik Varbo Maandi.

Praeguseks on MTÜ liikmed vabast ajast lõpuni viinud mitu projekti, mille toel on piirkonna vabatahtlikele jagatud elupäästvaid helkureid ning pakutud koolitusi vabatahtlikele liiklusreguleerijatele.

„Viimatine projekt hõlmas Võru abipolitseinikele tööks vajalike kvaliteetsete taskulambikomplektide soetamist. Hea meel oli tõdeda, et oma panuse projekti finantseerinud kodanikuühiskonna sihtkapitali kõrval andsid omafinantseeringu ja tegevustoetuse näol ka Võru, Lasva ja Rõuge vallavalitsus,” sõnas Maandi.

Juuli lõpus andsid MTÜ Turvaline Võrumaa esindajad Enn Meitern ja Varbo Maandi abipolitseinikele mõeldud taskulambid üle Lõuna pefekt Vallo Koppelile ja kohalike abipolitseinike rühmajuht Elar Sarikule.

Ühtlasi sõlmiti mittetulundusühingu ja prefektuuri vahel koostöölepe, millega hõlbustatakse koolitatud vabatahtlike kaasamist politseilistesse tegevustesse. Seda näiteks nii spordiüritustel liiklust reguleerima kui ka maastikuotsingutel ahelikesse.

Järgmise projektina plaanib MTÜ Turvaline Võrumaa hankida vabatahtlikele täiendavat varustust maastikuotsingute läbiviimiseks.

LÕUNAEESTLANE

PILDIL: Võru abipolitseinike rühmajuht Elar Sarik, prefekt Vallo Koppel, MTÜ Turvaline Võrumaa juhatuse esimees Enn Meitern ja MTÜ juhatuse liige Varbo Maandi.

Viimased uudised