Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Pilt: Pexels

Enne kui sukelduda päikesepatareidega valgustite eelistesse tuleb selgeks teha, millest täpselt käib jutt. Oluline on meeles pidada, et kõik elektrijuhtmetest vabad aiatuled töötavad aku toitega, kuid päikesepatareiga välisvalgustid suudavad akut laadida, kasutades selleks päikeseenergiat.

Millised on siis päikesepatareidega aiavalgustite eelised?

Päikesepatareidega valgusteid on lihtne kasutada koos integreeritud päikesemoodulitega, mis töötavad taastuva päikeseenergiaga. Tuledel ei ole küljes juhtmeid, mis pakub suuremat loomingulist vabadust luksusliku päikesevalgustuse aeda integreerimiseks.

Päikeseenergial töötavad valgustid on lisaks ka keskkonnasõbralikumad võrreldes elektri- või akutoitega aiavalgustitega, kuna akusid laeb loomulik päikesevalgus.

Kas päikeseenergial töötavad tuled võivad töötada ka ilma päikeseta?

Kui lühidalt vastata, siis vastus on: Jah! Enamik päikesevalgusteid saab tänu ilmastikukindlatele materjalidele ja pulbervärvi kaitsele hoida aias igal aastaajal. Neid saab kasutada temperatuuril kuni -20° C ning need on hästi kaitstud UV-kiirte, niiskuse, hallituse ja külma eest.

Päikesevalgustust saab kasutada ka enamiku ilmade korral, kuna päikesekiiri on endiselt võimalik tuvastada ka pilvistel päevadel. Lisaks on väike vihmasadu päikeseenergial töötavate tulede jaoks sageli hoopis kasulik, kuna vihmapiisad aitavad eemaldada tolmu ja prahti päikesepaneelilt endalt, võimaldades maksimaalset valguse neeldumist.

Teise võimalusena pakuvad enamik päikesevalgusteid USB-laadimisvõimalust. Seega kui ilm on tõesti sombune on olemas alternatiivne võimalus hoida oma aed hästi valgustatud.

Kumb on odavam, kas päikese- või akuvalgustite kasutamine?

Päikese ja akuga aiavalgustite vahel kaaludes võib see olla oluline kriteerium. Nagu me kõik teame, ei soovi keegi kasutada toodet, mille kasutamine on liiga kallis. Päikesevalgustid ja päikesekiirte kasutamine on kulutõhusam valik. Pärast ostmist on päikeseenergial töötava valgustite kasutamine odavam, kuna päikesevalgus toidab patareisid. Akutoitel tuledele asendusakude ostmine nõuab lisakulutusi.

Nagu enamiku asjade puhul, sõltub päikesepatareide või elektrivõrgust toidet saavate valgustite valik eelkõige sinu isiklikest eelistustest ja peaksid leidma valgustid, mis sobivad sulle, sinu aiale ja stiilile. Ilma akude vahetamise vajaduseta võivad päikeseenergial töötavad tuled olla aga lihtsalt soodsamad. Ükskõik, mille valid, naudi lõbusat ja ainulaadsete viiside leidmist oma aia valgustamiseks.

Viimased uudised