Martin Johannson (palliga) ja Mistra viigistasid finaalseeria. Foto: Arvi Sirm/ Eesti Käsipalliliit

Kui eile kindlustas Eesti käsipalli meistrivõistluste pronksmedali Viljandi HC, siis täna läksid finaalseeria teises kohtumises vastamisi Põlva Serviti ja Mistra. Esimeses kohtumises olid lõuna-eestlased võtnud kindla 35:26 võidu. Kusjuures enne tänast ei olnud võõrustajad vastaseid kunagi võitnud.

Mängu alguses kolme väravalisse kaotusseisu jäänud Mistra suutis siiski Martin Neruti värava järel 13. minutiks tabloole taas viigiseisu tuua. Esimese poolaja lõpus sai Serviti käima oma leivanumbri, ehk tugeva kaitse abil õnnestuti kiirrünnakutel, mis neile ka vaheaja eel 15:13 edu andis. Põlvakate poolel mängis väga resultatiivselt Alfred Timmo.

Teine poolaeg käis kui Ameerika mägedel, kus Põlva pidevalt paari väravaga ette rebis, kuid Mistra taas viigiseisuni jõudis. Esmakordselt pääsesid võõrustajad juhtima, kui Serhii Orlovskyi värav nad 21:20 ette viis. Edasi võttis Mistra kodupubliku ees kerge initsiatiivi ning suutis põnevas lõppvaatuses natukene suurema õlekõrre tõmmata ja 27:26 võiduga finaalseeria viigistada.

Mistra ajaloolisse esimesse võitu Serviti üle panustas Orlovskyi 10 väravaga. Põlva poolelt tabas Timmo lõpuks 14 korda. „Täna oli meie päev ning asjad läksid nii nagu nad minema pidid. Suutsime treeningul õpitu kõik praktikasse panna ning finaalseeria viigistada. Eraldi peab esile tõstma väravas seisnud Mikola Naumi, kes meid kõvasti aitas,” analüüsis võitjate resultatiivseim mängija.

Kolme võiduni peetava seeria kolmas kohtumine toimub juba pühapäeval Põlvas ning nüüdseks on garanteeritud ka neljas matš, mis toimub taas Harjumaal. „Läks paljuski nii nagu enne mängu intervjuus mainiti, ebaõnnestusime taas positsioonirünnakul. Vahetaks hea meelega kõik oma isiklikud väravad võidu vastu välja. Tuleb vastast kiita, meid ootab ees põnev seeria,” lõpetas Timmo.

Pronksiseeria:
21.04 16:00 Viljandi Spordihoone VILJANDI HC – HC KEHRA HORIZON PULP&PAPER 29:21
24.04 19:00 Kehra Spordihoone HC KEHRA HORIZON PULP&PAPER – VILJANDI HC 26:34