Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Paar päeva tagasi sai politsei kõne tähelepanelikult pangatöötajalt, kes märkas pangaautomaadi juures toimetavat vanapaari. Ta lähenes neile ja uuris paarikese käest, kuidas ta neid abistada saaks.

Ilmnes, et memmeke oli petturite juhendamisel oma kontolt juba 3000 eurot välja võtnud ning oli valmis selle ka neile üle andma, et nii oma „hätta sattunud” tütart abistada, edastab Lõuna prefektuur sotsiaalmeedias.

Pangatöötaja selgitas vanapaarile, et telefoni otsas jagavad neile juhiseid raha välja võtta ja võõrastele erinevatel ettekäänetel üle anda suure tõenäosusega kelmid. Seda juttu ära hirmutatud vanapaar aga kuidagi uskuda ei tahtnud ja nii ei jäänudki pangatöötajal muud üle, kui vanapaari kelmide küüsist päästmiseks appi kutsuda politsei

Vanapaar oli kogu pangas oleku ajal aktiivselt videokõnes inimestega, kes neile erinevaid suuniseid jagasid, aga kui kelmid märkasid politseinike saabumist videopilti, katkestati kõne.

Üheskoos pangatöötajaga õnnestus lõpuks siiski paarikesele selgeks teha, et tegu on kavalate kelmidega, kellele ei tohi mingil juhul oma raha üle anda.

Tänu Enely otsustavale sekkumisele õnnestus paarikese säästud päästa.

Hoiatus:

Viimastel nädalatel on sagenenud telefonikõned, milles petturid esitlevad end politseinikena, panga või teiste ettevõtete töötajatena. Kõnes väidetakse, et näiteks mobiilsideoperaatori lepingu pikendamiseks, ebausaldusväärse töötaja tabamiseks või kontol oleva raha kontrollimiseks, tuleb viia oma sularaha pakiautomaati või anda üle kullerile.

Politsei tuletab meelde, et sellised kõned tuleb kohe katkestada ning kindlasti ei tohi oma raha viia pakiautomaatidesse ega anda üle kellelegi võõrale.

Viimased uudised