Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Pilt: Poola piirivalve

Poola on valmis aitama Ukrainat sõjaväelises eas meessoost kodanike naasmisel ja aitama sellega nende kodumaad sõjas Venemaa vastu, ütles kaitseminister Wladyslaw Kosiniak-Kamysz täna kolmapäeval, 24. aprillil.

Ukraina valitsus avalikustas kolmapäeval reeglid, mille kohaselt võib sõjaväe-ealistele meestele välisesinduste asemel passe väljastada ainult riigisiseselt, vahendab Reuters.

Seetõttu ei saa välismaal elavad 18–59-aastased ukraina mehed aeguvaid passe uuendada ega uusi hankida.

Poola on varem soovinud Ukrainat aidata nii, et sõjaväe-ealised mehed läheksid tagasi oma riiki kodanikukohustust täitma, ütles Kosiniak-Kamysz telekanalile Polsat News.

„Ma arvan, et paljud poolakad on nördinud, nähes Ukraina noori mehi hotellides ja kohvikutes, ning nad kuulevad, kui palju me peame Ukraina abistamiseks pingutama,” ütles ta, kuid ei täpsustanud, kuidas Poola aitama hakkab.

Eurostati andmebaasi andmetel elab 2024. aasta jaanuari seisuga Euroopa Liidu riikides umbes 4,3 miljonit ukrainlast, kellest umbes 860 000 on täiskasvanud mehed. Poola on andnud ajutise kaitse staatuse 950 000 ukrainlasele, mis on Saksamaa järel suuruselt teine ​​arv.

„Igasugune toetus on võimalik,” ütles Kosiniak-Kamysz, kuidas Poola reageerib, kui Kiiev palub abi nende meeste kodumaale toomisel, kes võivad kaotada oma õiguse Poolas viibida pärast passi kehtivuse lõppemist.

Viimased uudised