Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Foto: Valga VV

Reedel, 18. oktoobril alustati Valgas Aasa 1 vana kortermaja lammutamisega. Valga vallas on sel aastal lammutatud juba mitu silma riivavat hoonet, kuid Aasa tänava maja on eriline. Nimelt näidatakse hoone lammutamist järgmise aasta Veneetsia arhitektuuribiennaalil kogu maailmale. Seetõttu viibis lammutustöödel ka võttemeeskond, mis kogu protsessi üles filmis.

„Täna on eluruumi Valgas rohkem kui inimesi, kuid vajadus kvaliteetse elamispinna järgi on suur. Üleliigsete ja lagunenud hoonete lammutamine annab võimaluse parema elukeskkonna loomiseks. Väikelinnade tühjenemine ja inimeste liikumine suurematesse keskustesse on mureks kogu Euroopaks – kahanemisele suunatud planeerimisega oleme saanud eeskujuks,“ rääkis vallavanem Margus Lepik.

Veenetsia biennaal on maailma suurimaid ja kaalukamaid arhitektuurisündmusi ning selle 2020. aasta Eesti väljapaneku peaesinejateks saavad Valgas Aasa tänaval asuva tsaariaegse kortermaja lammutamine ning linna uus keskväljak. Mõlemad sümboliseerivad Valga püüdlusi muuta oma linnaruum atraktiivsemaks ja luua elanikele parem keskkond. Biennaali väljapanekule saavad oma panuse anda kõik.

Õige pea alustatakse elanike tehtud fotode kogumist, mille hulgast parimaid näidatakse järgmisel aastal Veneetsias kogu maailmale. Täpsemad juhised avaldatakse Valga valla kodulehel www.valga.ee ja Facebookis.

Viimased uudised