Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Riigikogu Isamaa fraktsioon toetab esmaspäevasel parlamendi istungil kavas olevat umbusaldusavaldust Kristina Kallasele.

„Meil puudub usaldus nii haridus- ja teadusministri vastu kui ka Kaja Kallase valitsusele laiemalt.” ütles Isamaa esimees Urmas Reinsalu.

„Haridusminister ei ole oma ametiajal suutnud seista õpetajate eest. Valitsus on kollektiivselt valetanud õpetajatele palgalubadust andes ning võimetus otsustada viis õpetajate streigini. Eksamisüsteemi kokkukukkumise tulemusel tekitati tarbetu stressiolukord tuhandetes Eesti perekondades. Kahetsusväärselt ei tegele minister ühiskonnas eesti keele rolli kaitsmisega, blokeerides Isamaa eelnõud, mis tagaks Eestis õiguse eestikeelsele teenindusele. Kindlasti ei heida Isamaa haridusministrile ette eestikeelsele õppele ülemineku tegevusi, vastav tegevuskava töötati välja haridusminister Lukase ametiajal,” selgitas Reinsalu otsust.

Isamaa fraktsiooni esimees Helir-Valdor Seeder lisas, et riigil puudub terviklik nägemus ja poliitika koolivõrgu vaates. „Kohalikud omavalitsused tajuvad Kristina Kallasega ühe laua taga istudes, et neid ei vaadata kui partnereid, vaid alluvaid, kes peavad ära tegema ministri tegemata töö. Eriti nukras olukorras on kutsekoolid, kelle kohustusi soovib minister suurendada, aga samal ajal ei pakuta neile piisavalt rahastust ning koolid on vastupidiselt sunnitud minema kokkuhoiuprogrammile ja vähendama kontakttundide arvu. Sellist haridus- ja teadusministrit ei ole võimalik usaldada,” sõnas Seeder.

Viimased uudised