Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Statistikaameti andmetel vähenes 2024. aasta märtsis tööstustoodangu maht võrreldes mulluse märtsiga 5,7 protsenti. Tööstuse kolmest sektorist kasvas toodang pisut mäetööstuses (0,4%), kuid kahanes 6,5% töötlevas tööstuses ja 4,4% energeetikas.

Statistikaameti juhtivanalüütik Helle Bunder tõi välja, et märtsis vähenes tööstustoodangu maht1 rohkem kui kahes kolmandikus töötleva tööstuse tegevusalades. „Olulisematest tööstusharudest kahanes märtsis puidutöötlemine (12,6%), metalltoodete (7,3%), elektriseadmete (20,6%) ning arvutite ja elektroonikaseadmete (7,7%) tootmine. Suurema osatähtsusega tööstusharudest kasvas toiduainete (4,3%), põlevkiviõli (10,3%) ja ehitusmaterjalide (5,4%) tootmine,” täpsustas Bunder.

Kogu töötleva tööstuse toodangust müüdi märtsis 68,6% välisturule.

Võrreldes 2023. aasta märtsiga kahanes töötlevas tööstuses tööstustoodangu müük2 selle aasta märtsis 6,8% (kalendaarselt korrigeeritud andmetel). Toodangu müük siseturule vähenes 7,9% ning müük ekspordiks 6,1%.

Sesoonselt korrigeeritud andmete alusel toodeti märtsis võrreldes veebruariga tööstuses 1,2% ja töötlevas tööstuses 0,8% rohkem toodangut.

Energeetika valdkonnas kahanes märtsis elektri tootmine koguseliselt (MWh) 10,1%, soojuse tootmine aga kasvas 1,3%.

Tööstus on suurim majandussektor ja majanduskasvu oluline vedaja. Tööstustoodangu indeks hõlmab kolme valdkonna ehk mäetööstuse, energeetika ja töötleva tööstuse majandusnäitajaid.

1Tööstustoodangu mahuindeks – indeks, mis näitab toodetud tööstustoodangu mahu muutust püsivhindades võrreldes baasperioodiga. Toodangu arvutamiseks püsivhindadesse kasutatakse tootjahinnaindeksit.

2Tööstustoodangu müügiindeks – indeks, mis näitab müüdud tööstustoodangu maksumuse muutust jooksevhindades võrreldes baasperioodiga.

 Tööstustoodangu indeksi koostamiseks kogub ja analüüsib statistikaamet andmeid majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi tellimusel, et saada aru, kuidas läheb Eesti majandusel.

Infot erinevate tööstuse valdkondade kohta leiab ettevõtluse juhtimislaualt.

Vaata ka tööstuse valdkonnalehte. 

Detailsemad andmed on avaldatud statistika andmebaasis.

Viimased uudised