Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Elmar Vaher (vasakult), Ats Püvi ja Margus Allikmaa. Foto: PPA

Täna, 22. juunil toimus Tallinna Rotary klubi eestvedamisel juba 20. korda parimate noorte politseinike, parima koerajuhi ja parima teenistuskoera autasustamine.

Ühe auhindadest pälvis Kagu politseijaoskonna Valga patrulligrupi patrullpolitseinik Ats Püvi.

Tallinna Rotary klubi president Margus Allikmaa sõnul ulatub traditsioon 2001. aastasse, kui Tallinna Rotary algatas projekti eesmärgiga tunnustada tublisid inimesi, kes tagavad Eesti turvalisust. Esimesel tseremoonial valiti 20 aasta eest silmapaistev konstaabel ja parim koerajuht.

„Viimase 20 aastaga on nõudmised politseinike ja piirivalvurite töö suhtes kasvanud kordi, lisandunud on teemad nagu rahvusvaheline migratsioon, küberkuriteod, elanike kriisikäitumine pandeemia ajal ja palju muud. Meile tundub, et meie politseinikud ja piirivalvurid on igapäevase tööga ja ka uute ülesannetega väga hästi hakkama saanud. Meil on suur rõõm seda traditsiooniks saanud projekti jätkata,“ ütles Allikmaa kogu klubi nimel.

Tallinna Rotary klubi nimetas juubeliaastal parimateks korrakaitsjateks Mustamäe-Kristiine piirkonnavanema Kelly Miido, Kesklinna politseijaoskonna patrullpolitseiniku Vaiko Laaniste, Narva piirkonnapolitseiniku Vladimir Lossevi ja Kagu politseijaoskonna patrullpolitseiniku Ats Püvi. Parim koerajuhi ja teenistuskoera duo on tänavu Artjom Pelepelin ja tema noor kasvandik Zaaro Ida prefektuurist.

„Kakskümmend aastat on ühele traditsioonile väga väärikas iga. Paljudest kunagi noore politseiniku tunnustuse pälvinud naistest ja meestest on tänaseks saanud oma ala tõelised tipptegijad. Kindlasti aitas Rotary preemia neile sel teekonnal veidi hoogu juurde anda, sest tunnustus innustab ja paneb veelgi rohkem pingutama. Tänan Rotaryt selle ilusa traditsiooni hoidmise eest, millega väärtustatakse politseinikke, kes iga päev töötavad südamega selle nimel, et meie kallis Eesti oleks turvaline,“ ütles PPA peadirektor Elmar Vaher.

Selle aasta laureaadid:

Kelly Miido

Kelly huvi tehnoloogia nutika kasutamise vastu on viinud teda kokku Sisekaitseakadeemia droonikeskusega, kellega koostöös kasutati droone eriolukorra ajal. Näiteks avastati lendude abil kümneid 2+2 reegli rikkumisi.

Vaiko Laaniste

Vaiko õpib kiiresti muutuvas keskkonnas ja lahendab edukalt keerulisi sündmusi. Kolleegid kiidavad, et tal on head teadmised menetluses ning on tugev turvataktikas. Vaiko suudab vajalikke otsuseid vastu võtta väga kiiresti ja oskab edukalt läbi viia kriminaalmenetlusi.

Vladimir Lossev

Vladimir on väga empaatiline ametnik, kelle kohta on kodukandi inimestelt laekunud palju positiivset tagasisidet. Kodukülastustel pöörab Vladimir tähelepanu sellele, kuidas inimene oma elukorraldusega päriselt hakkama saab ja kas ta vajab teistsugust abi. Näiteks on ta mitmel korral oma vahenditest ja tahtest parandanud kodanike elamutes ukselukke, et hoida nende turvalisust.

Ats Püvi

Atsi kolleegid on ühtsel arvamusel, et mees teeb tööd südamega ja ta on tugev meeskonnamängija. Tema hoolde usaldatakse praktikale tulevad politseikadetid ja näiteks on PPAs kasutatavate kiirusmõõteseadmete õppevideod Atsi loodud.

Artjom Pelepelin ja Zaaro

Kaheaastane saksa lambakoer Zaarol on noorusele vaatamata palju töövõite, näiteks, varastatud esemete ja narkoainete leidmine. Artjom on hinnatud kolleeg nii PPAs kui koostööpartnerite seas.

Viimased uudised