Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Foto: Karli Saul

Homme 27. aprillil avab maanteemuuseum oma suvehooaja ja kutsub vaatama kultuuripealinn Tartu 2024 põhiprogrammi kuuluvat näitust „Peedist pesumasin: leidlikkus teel”.

Peedist pesumasin” on Tartu 2024 Euroopa kultuuripealinna põhiprogrammi kuuluv Eesti Maanteemuuseumi, Eesti Põllumajandusmuuseumi ja Tartu linnamuuseumi ühine näituseprojekt leiutamisest, leidlikkusest, taaskasutusest ja isetegemisest.

„Peedist pesumasin: leidlikkus teel” toob esile leiutamise, leidlikkuse, taaskasutuse ja isetegemise teemad, näidates, kuidas kodune nokitsemine ja putitamine võivad kaasa aidata parema elu loomisele nii täna kui tulevikus.

„Tahame näidata, kuidas argine leidlikkus võib ka täna ja tulevikus parema eluni viia. Kodune nokitsemine ja putitamine on igasuguse innovatsiooni aluseks. Suurte ja ärevust tekitavate probleemide raames on isetegemine käegakatsutav ja rahuldust pakkuv lahendus, mis on igaühele jõukohane,” ütles näituse kuraator Paavo Kroon.

Avamispäeva eriprogrammis saavad külastajad osaleda erinevates töötubades, kus saab õppida või meelde tuletada ratta sisekummi parandust-vahetust, proovida kätt peeditrükis ja osaleda näituse „Peedist pesumasin: leidlikkus teel” giidituuridel. Eriprogramm kestab kell 11.00-15.00.

Avapäeval on külastajatele avatud värskenduse läbinud vabaõhunäituse keskkond koos laste liikluslinnakuga, suur ja avar masinahall ning ajalooline postijaama hoonete kompleks.

Muuseumi selle hooaja suursündmused:

27. juulil tähistab maanteemuuseum oma 24ndat sünnipäeva „Teed karavanide lummuses” teemapäevaga, mil ootame endale külla erinevaid huvitavaid karavane-matkaautosid.

17. augustil toimub koostöös Transpordiametiga Teerajajate päev.

Muuseum lõpetab oma suvehooaja vanavanemate päevaga 8. septembril, kus tähistame koos Audi 115. aastapäeva.

Viimased uudised