Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Foto: Mattias Tammet/ Presidendi kantselei

President Kersti Kaljulaid kirjutas täna õhtul Kadriorus alla otsusele, millega vabastas Kert Kingo peaministri ettepanekul väliskaubandus- ja infotehnoloogiaministri ametist.

„Soovin kindlasti kohtuda peaministriga ja arutada uue ministri ametisse nimetamise eel, kuidas tema näeb selle ministrikoha täitja rolli oma valitsuses. Minu hinnangul on tegemist väga olulise positsiooniga – Eesti ettevõtjad vajavad ministri tasemel eestkõnelejat, kellega koos maailma vallutada.

Seda vajad nii meie IT- ja startup-ettevõtjad kui ka teised sektorid. See töö on oluline ja ma loodan, et võimalikult kiiresti leitakse hea kandidaat, kes on kompetentne, kes on sellest tööst huvitatud ja pädev, tahab käia mööda maailma ja jutustada Eesti lugu,“ ütles riigipea otsuse allkirjastamise järel.

„Kuigi peaministri avaldus jõudis minuni Jaapanisse digitaalseid kanaleid pidi, siis ei ole Vabariigi Valitsuse ministri vahetus pelgalt tehniline protseduur ja nii ootasin avaldusele reageerimisega, kuni olin jõudnud tagasi,“ selgitas president Kaljulaid.

Kuni uue ministri ametisse asumiseni täidab väliskaubandus- ja infotehnoloogiaministri kohuseid siseminister Mart Helme. Tagasiastumisavalduse esitas Kert Kingo peaminister Jüri Ratasele kolmapäeval ning peaminister edastas selle presidendile.

Viimased uudised