Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

USA ekspresident Donald Trump võttis sõna Silicon Valley Banki (SVB) hiljutise kokkuvarisemise kohta, edastades sotsiaalmeedia postituses karmi hoiatuse.

USA juhtiv idufirmade finantsasutus SVB kukkus reedel kokku pärast seda, kui tema riskantsete investeeringutega seotud ebakindlus tõi kaasa hoiuste vähenemise. Vaid paar kuud tagasi oli see riigi suuruselt 16. pank, mille varade maht oli üle 200 miljardi dollari, nüüd on selle üle võtnud Föderaalne hoiuste kindlustamise asutus (FDIC), mis töötab selle nimel, et panga varad oksjonil maha müüa ja hoiustajatele nende kindlustamata osa tagasi maksta, vahendab Newsweek.

Trump tegi pühapäeval postituse SVB kokkuvarisemise kohta oma sotsiaalmeedia kanalis Truth Social, süüdistades olukorras president Joe Bideni majanduspoliitikat, lisades, et silmapiiril on edasine finantskatastroof.

Trump edastas järgmise sõnumi:

„Seoses meie majanduses toimuva ja USA AJALOO SUURIMA JA LOLLMIMA MAKSU tõstmise ettepanekutega, VIIEKORDSEKS, LÄHEB JOE BIDEN AJALUKKU KUI KAASAJA HERBERT HOOVER,” kirjutas endine president. „MEIL SAAB SUUR DEPRESSIOON OLEMA PALJU SUUREM JA VÕIMSAM KUI 1929. AASTAL. TÕENDUSEKS SELLELE HAKKAVAD PANGAD JUBA KOKKU KUKKUMA!!!”

Trumpi kommunikatsioonitiim tegi paar tundi pärast tema postitust kanalis Truth Social ka Fox News Digitalile avalduse, milles kordas väidet, et panga kokkuvarisemise põhjustas demokraatlik poliitika.

„Kontrolli alt väljas olevad demokraadid ja Bideni administratsioon on haletsusväärselt püüdnud süüdistada president Trumpi nende ebaõnnestumistes meeleheitlike valedega, nagu CCP (Hiina Kommunistliku Partei) luureõhupallid, rongi rööbastelt mahasõit East Palstine’is ja nüüd SVB kokkuvarisemine,” ütles Trumpi pressiesindaja Steven Chueng väljaandele.

Pärast reedest krahhi on paljud väitnud, et kokkuvarisemise põhjuseks oli Trumpi 2018. aastal allkirjastatud seaduseelnõu, mis kärpis kesktaseme ja piirkondlike pankade (nt SVB) regulatsioone. Eelnõu lubas pankadel, kelle varade maht ületab 250 miljardit dollarit, vältida Föderaalreservi kohustuslikku järelevalvet, mis kontrollis nende stabiilsust, võrreldes varasema 50 miljardi dollari suuruse varade piiranguga, mis kehtestati pärast suurt majanduslangust. Muudatuseks tegid lobitööd paljud finantssektori esindajad, sealhulgas SVB tegevjuht Greg Becker.

Väiteid regulatsioonide leevendamise kohta Trumpi ajal kordasid erinevad rahanduseksperdid, aga ka USA parlamendi Kongressi demokraadid nagu Alexandria Ocasio-Cortez ja Katie Porter, kellest viimane ütles, et töötab seaduseelnõu kallal Trumpi 2018. aasta seaduse tagasipööramiseks. Cheungi avaldus Fox News Digitalile tehti konkreetselt vastuseks nende väidete kohta tehtud päringule.

Viimased uudised