Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Päästeameti foto

Täna, 11. septembril tunnustas Päästeamet päästeteenistuse aumärkide ja tänukirjadega rekordiliselt 108 inimest, kes on silma paistnud hoolivuse, missioonitunde ja vaprusega inimeste elu ja vara päästmisel või on osutanud märkimisväärseid teeneid päästevaldkonna arendamisel.

 Päästeameti peadirektor Kuno Tammearu tõi välja selle aasta kõige noorema elupäästja Roger Kuura mõtte, et üksteisest hoolimine on ju loomulik – kui kellelgi on abi vaja, siis me peame aitama. „Jah, eelkõige on see loomulik elukutselistele päästjatele, kelle igapäevatööks ongi märgata, hoolida ja aidata. Aga ma leian, et meile kõigile, meile ühiskonnana, teeb ainult head, kui me üksteist rohkem märkame ja rohkem hoiame,“ ütles Kuno Tammearu. „On suur rõõm ja au viibida saalis koos 108 inimesega, kes märkavad, hoolivad ja abistavad. Ma tänan teid kõiki!“

Tänavu austas päästeteenistuse aumärkide ja tänukirjade üleandmist oma kohalolekuga ka president Kersti Kaljulaid. Tähelepanelikkuse ja hoolivuse eest andis president Kersti Kaljulaid üle 40 elupäästja medalit. Kõige nooremad elupäästjad on 12- ja 15-aastased kooliõpilased, kes mõlemad said elupäästja III klassi medali.

Lõunaeestlastest pälvis Päästeteenistuse hõberisti Lõuna päästekeskuse Võrumaa päästepiirkonna juhataja Kaino Zilmer (staaž 24 aastat 9 kuud)

Päästeameti teenetemedali kuldsete tammelehtedega pälvis Lõuna päästekeskuse Vastseliina päästekomando komandopealik Aivar Lai (staaž 28 aastat ja 6 kuud).

Kommentaarid

Viimased uudised