Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Munakas. Foto: Otepää VV

Nädalavahetusel toimunud talvine Valgamaa tantsupidu Otepääl tõi kohale lumesaju ja miinuskraadid. Talvepealinna lumemöldrid on hakanud tegutsema ja käivitatud on lumekahurid.

„Tehvandi Spordikeskuse suusarajal sai esimesi ringe teha juba reedel, täna õhtul saab suusarajale ka valgustus,“ sõnas Tehvandi Spordikeskuse juhataja Jaak Mae. „Hetkel käib hoogne lumetootmine ja lumevedu.“ Lisaks sellele on Tehvandil olemas kunstlumetootmise konteiner, mis võimaldab lund toota isegi plusskraadide juures. Tehvandil on tulemas 10.-12. detsembril kahevõistluse maailmakarikasarja etapp, mis on üks selle hooaja suurimatest spordiüritustest. Järgmise aasta märtsis toimub Tehvandil Baltimaade esimene BMW IBU laskesuusatamise maailmakarika etapp.

Munamäe ja Kuutsemäe suusakeskuste juhataja Priit Tammemägi avaldas lootust, et suusakeskused õnnestub avada juba sellel nädalavahetusel.

Otepää kesklinnas asuvas talvepargis Otepää Winterplace on samuti lumekahurid tööhoos. Otepää Winterplace juhataja Siim Kalda märkis, et lumevarud saavad tehtud selle nädala lõpuks. „Talvepargi koos kõikide atraktsioonidega – tuubitamine, kelgutamine ja uisutamine, saame avada järgmise nädala keskpaigaks, kuna ettevalmistustööd ja radade sisselükkamine võtab oma aja,“ lisas Siim Kalda.

Otepää piirkonnas on kaks aktiivselt tegutsevat mäesuusakeskust – Kuutsemägi, Väike Munamägi ja rohkelt suusaradu,  millest põnevama reljeefiga suusarajad jäävad Kääriku spordikeskuse territooriumile. Lisaks sellele tegutseb Linnamäe orus kogu perele mõeldud Eesti suurim talvepark Otepää Winterplace. Pühajärvel on talviti avatud taliujula. Looduse loal avatakse ja hooldatakse Pühajärvel taas vabariigi pikimat jäämatkarada, mis kulgeb järve kaldajoont kopeerides 10 km ulatuses. Jäärada rajab ja hooldab Loodusturism.ee matkakorraldus, toimub tõukelkude laenutus ja giidituurid.

Infot Otepää lumeolude ja talveürituste kohta saab Otepää Turismiinfokeskusest telefonil 766 1200.

Vaata ka Otepää turismilehte: www.otepaa.eu
Lumeinfot edastab Otepää hea koostööpartner talveraadio Sky Plus.
Otepää valla üritustest saab infot valla kodulehel www.otepaa.ee sündmuste kalendris.

Viimased uudised