Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Foto: Jürgen Randma, Riigikantselei

Täna jagati Tallinnas välja regionaalarengu auhinnad ehk Regionaalmaasikad, mille saajate hulgas olid Lõuna-Eestist Tsiistre-Misso ettevõtjad ja eelarvamusfestivali korraldajad.

Väljapaistva regionaalvaldkonna tegevuse eest said auhinna:

  • Tsiistrenuka ja Missomaa ettevõtjad – Auhinna saavad neli Lõuna-Eesti kaugeima kandi ettevõtjat – Nopri talu OÜ, Siberi talu, Andri-Peedo talu OÜ ja Digital Holding OÜ – kes on koostöös loonud piirkonna elanikele töökohti ja arendanud piirkonnale omanäolisi tooteid, mida saab osta nii Eestis kui ka välismaal.
  • MTÜ Postitee ja Eesti Maanteemuuseum – Kagu-Eesti eelarvamusfestivali korraldamise eest. 2018. aasta suvel toimus festival juba kolmandat korda põhiliselt MTÜ Postitee ja Eesti Maanteemuuseumi eestvedamisel.
  • Forwardspace MTÜ – Forwardspace on koostöötamiskeskus Pärnu kesklinnas, mis pakub (idu)ettevõtjatele ja vabakutselistele kontorikohta ning inspireerivat töökeskkonda.
  • Järva valla mobiiliäpp – Esimene omanäoline rakendus omavalitsuses, mille eesmärk ja tulemus on kogukonna sidumine. Läbi Järva valla äpi saab kiirelt ja lihtsalt suhelda kohaliku omavalitsusega.
  • Arno Kuusk ja MTÜ Hiiumaa Kino – Arnot on Hiiumaa kinoelu elavdamise eest hakatud kutsuma Kino-Arnoks. Väsimatult otsib ta võimalusi ja vahendeid, kuidas kino näitamise võimalusi Hiiumaal veelgi parandada.

Auhinnad andsid Stenbocki majas toimunud tänuüritusel üle riigihalduse minister Janek Mäggi ja peaminister Jüri Ratas. Auhinnaga tunnustatakse igal aastal Eesti parimaid algatusi, millel on oluline mõju piirkonna arengule.

Regionaalarengu auhind anti välja kuuendat korda. Novembris väljakuulutatud konkursile laekus 36 ettepanekut, mille hulgast valiti välja viis silmapaistvamat ja regionaalarengule kaasa aidanud algatust ning tegu.

Auhinnasaajaid tunnustati tänukirja ja Eesti klaasikunstniku Maret Sarapu tehtud klaasist maasikaga. Tänuüritus toimus Stenbocki maja Riigipitsati saalis ning sellele järgnes koosviibimine ja Stenbocki maja tutvustav ekskursioon.

2018. aastal said auhinna MTÜ Sibulatee, Jaanus Murakas ja E-Piim Tootmine AS, Saaremaa vald ning MTÜ Munalinn.

Viimased uudised