Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Kujutis: Facebook

Laupäeval, 10. augustil toimub Võrumaal Varese külalistemaja hoovis neljas Pühajõe käsitöölaat, mis toob paarikümne elanikuga külasse üle poolesaja kaupleja ja mitu tuhat külastajat.

„Pühajõe käsitöölaata eristab teistest Eesti pinnal toimuvatest laatadest see, et siin kaubeldakse ainult eestimaise käsitööga ja talukaubaga. Masstoodangu laadalt eemale hoidmine on olnud korraldajate teadlik suund algusest peale,“ rääkis üks korraldajatest Reimo Ani.

Ainult käsitööle keskenduva laada korraldamine nõuab suurt eeltööd, sest iga kauplejaga tuleb tegeleda individuaalselt ja kontrollida, kas tema pakutav kaup sobib Pühajõe käsitöölaadale. „Meil on see õnn, et käime ka ise laatadel kauplemas, mistõttu on nii mõnigi käsitöömeister juba varasemast ajast tuttav ja teame, et saame teda ja kauplejaid, keda ta soovitab, usaldada,“ lisas teie laada korraldaja Agur Piirisild.

Lisaks MTÜ-le Osula Külaselts, kes laata korraldab, annavadki laada õnnestumisse oma panuse käsitöömeistrid ise, kes panustavad ise palju laada tutvustamisele teistele kauplejatele ja võimalikele külastajatele.

„Laadale registreerimise perioodil on alati palju neid, kes on Pühajõe käsitöölaadast kuulnud just mõnelt teiselt kauplejalt, kelle õhutusel pannakse ka ennast kirja,“ lisas Ani. Nii ongi sel aastal laadale tulemas 70 kauplejat, kellest pooled on juba käinud väljas ka varasematel Pühajõe laatadel. Külastajaid on oodata nelja tuhande ringis.

Kuid Pühajõe laat ei ole ainult kauplemiskoht, Pühajõe piirkonna elanikele on see üritus, kus taas naabritega kokku saada ja lõbusalt aega veeta. „See laat on üks nendest üritustest, mida me Pühajõe piirkonna elanikele mõeldes korraldame,“ rääkis Osula Külaseltsi juhatuse liige Margita Kipasto, „lisaks Pühajõe käsitöölaadale, korraldame Pühajõe seeniortantsupäeva ja perepäeva, et pakkuda midagi kõikidele meie piirkonna elanikele ja külastajatele.“

Pühajõe käsitöölaat toimub 10. augustil Võrumaal Varese külalistemaja hoovis. Laada algus on kell 10 ja orienteeruv lõpp kell 15.

Kommentaarid

Viimased uudised