Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

piiriületuse

Politsei- ja piirivalveamet suurendab pühade perioodil piiripunktides küll tehnilist võimekust, kuid sellegi poolest võib paljude piiri ületada soovivate inimeste üheaegne saabumine kaasa tuua ajutisi seisakuid ning pikemaid järjekordi.

„Viimaste aastate kogemus näitab, et pühade ajal võib Narva piiripunktis piiriületajate arv ööpäevas küündida kuni 13 000 ja Luhamaa piiripunktis 3500 inimeseni. Tavapärane ööpäevane piiriületuste hulk väljaspool pühade perioodi on Narvas keskmiselt 8000 inimest ja 1200 sõidukit ning Luhamaal 1000 inimest ja 700 sõidukit,” ütles Lõuna prefektuuri piirivalvebüroo juht Tamar Tamm.

Seetõttu soovitatakse, kel võimalik, kaaluda Narva piiripunkti kõrval piiriületust Luhamaa või Koidula piiripunkti kaudu, kus eeldatavasti on elava järjekorra ooteaeg lühem kui Narva piiripunktis.

Varasem kogemus näitab, et kõige suurem on piiriületuste koormus Eestisse sisenemisel perioodil 24. detsember kuni 4. jaanuar ning Eestist väljumisel 4.-9. jaanuarini.

„Neil, kel pole märgitud ajavahemikel möödapääsmatut vajadust Eesti välispiiri ületada, soovitame oma reis pigem pisut edasi lükata. Järjekorras ootamise arvelt hoiate kokku väärtuslikku aega, mida lähedaste seltsis veeta,” soovitas Tamm.

Ta lisas, et kuivõrd suur osa inimestest soovib piiri ületada üsna üheaegselt aastavahetuse eel ja uue aasta jaanuari kuu esimesel poolel, aitab pikemaid järjekordi Eestist väljumisel vältida piiriületuseks aja broneerimine veebilehel eestipiir.ee.

Lõunaeestlane

Viimased uudised