Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Detsembris pistisevõtmise kahtlusega kinni peetud Pihkva asekuberner Aleksandr Kuznetsovilt leiti muu hulgas Eesti ID-kaart, mille omamine on Venemaal kõrge riigiametniku jaoks keelatud.

Kuznetsov on abielus Petseris sündinud naisega, kellel on sünnijärgne Eesti kodakondsus. Infokanali Crime Russia andmetel plaanis Kuznetsov elama asuda Eestisse.

Venemaa julgeolekuteenistus FSB pidas Aleksandr Kuznetsovi kinni 14. detsembril ja teda kahtlustatakse pistisevõtmises eriti suures ulatuses. Asitõendite otsimisel riigiametniku kodus ja tööruumides leiti muu hulgas talle Eesti riigi poolt väljastatud ID-kaart. Venemaa kõrgel riigiametnikul ei tohi olla isikut tõendavat dokumenti, mille on välja andnud mõni teine riik.

ID-kaart, mis tõendab, et Kuznetsovil on olnud ka Eesti riigi antud elamisluba, on aegunud. Eesti politsei- ja piirivalveameti esindaja andmetel väljastati ID-kaart koos tähtajalise elamisloaga, et Kuznetsov saaks asuda elama oma Eesti juurtega abikaasa juurde. Tähtajaline elamisluba aegus 2009. aastal, vahendab Õhtuleht.

Pihkva asekuberneriga pistiseskandaali kistud abikaasal Tatiana Kuznetsoval ja nende lastel on praegugi kehtivad Eesti passid. Tatiana Kuznetsova on pärit Petserist. Tal on sünnijärgne Eesti kodakondsus, millele ta sai lisaks Venemaa oma, kui abiellus asekuberneriga. Aleksandr Kuznetsov käib Eestis tihti – 2017. aastal üle kümne korra ja mullu kuus korda.

Uurimisversiooni kohaselt olevat ehitusfirma omanik Evgeny Ochnev müünud asekubernerile Pihkvas elumaja turuhinnast 1,5 miljonit rubla (22 000 eurot) odavamalt. Kahtlustuse kohaselt oli see mõeldud pistisena selle eest, et tema firma võidaks riigihanke haigla uue korpuse ehitamiseks oblastis. Ehitusobjekti maksumus on 40 miljonit rubla.

Eesti elamisloa olemasolu, mis on Venemaa riigiametnikule keelatud, võidakse koos teiste asitõenditega kasutada Kuznetsovi survestamiseks, et ta annaks ütlusi kolleegide kohta. Süüdimõistmisel ähvardab meest vähemalt 8 aasta pikkune vanglakaristus.

Viimased uudised