Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Parimad õpilased 2019. Foto: Luua Metsanduskool

Õppeaasta lõpul, vahetult enne kutseeksamite perioodi, tunnustas Luua Metsanduskool lõppeva õppeaasta parimaid õpilasi.

Tunnustatud said tublid õppijad, kutsevõistlustel osalejad, head sportlased, õpilaskodu korrashoidjad ja kooliellu panustajad. Kolmeteistkümnendat korda valiti ka Aasta õpilane, kelleks sai metsuri eriala kolmanda kursuse õpilane Silver Pärn.

Tubli õpilane on Silver olnud kogu kooliaja. Enda sõnul soovis ta õppida metsandust kohe peale põhikooli ning peale Luua metsanduskooli lõpetamist jätkata õpinguid Eesti Maaülikoolis metsanduse erialal. Tunnustusi on ta pälvinud ka varem – sel ja läinud õppeaastal pälvis Silver STIHLi stipendiumi, 2018. aastal tunnustatati teda Maaelu Arendamise Sihtasutuse poolt kui parimat maamajanduseriala õpilast. Ka on ta Luua metsanduskooli esindanud edukalt nii kodumaistel kui ka piiritagustel raivõistlustel.

Paljud õpilased paistsid silma mitmes kategoorias. „Kes teeb, see jõuab,“ sõnas ka Luua metsanduskooli direktor Haana Zuba-Reinsalu. Nii oli Aasta õpilane 2019 osaline ka ühes koolile palju tunnustust toonud võitluses – nimelt tuli sel aastal kutsekoolide õpilaste konkursil Samsung DigiPass esikoht meie kooli. Uuendusliku idee (tarkvara metsa mõõtmiseks ja järelvalveks droonide abil) taga on kolm noormeest – Silver Pärn, Mihkel Märtin ja Romet Rehe. Noorte idee vastu on juba huvi tundnud mitmed metsandusettevõtted.

Mööda ei saanud minna ka kutsealavõistlustest. Lõppeval õppeaastal tõid Luua metsanduskooli tublid õpilased koju mitmeid medaleid – Baltimaade metsanduskoolide võistluste parimad, Euroopa metsanduskoolide meistrivõistlustelt neljas koht, Eesti kutsevõistlustelt Noor Meister 2019 maastikuehitajate kolmas ja floristide teine koht. Tunnustatust väärivaid õpilasi on palju!

Esile tõsteti veel häid sportlasi, õpilasfirma loojaid, kooli tutvustajaid, õpilaskodus korra hoidjaid ja õpirändes käinud õpilasi. Erinevaid kategooriaid oli kokku kümme.

Parimate õpilaste valimine ja iga-aastane tunnustamine on Luua metsanduskoolis pikaajaline traditsioon, näiteks Aasta õpilase valimisega alustati 2007. aastal. Häid ja väga häid õpilasi on koolis muidugi väga palju, näiteks kooli õpilastest üle poolte on vaid head ja väga head hinded.

Viimased uudised