Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

XXVII laulupeo ja XX tantsupeo Tule Tulemine on avamäng juubelipeole, kandes endaga laulu- ja tantsupeo väärtusi ja väge igasse Eestimaa nurka. 2019. aastal saab Tule Tulemise traditsioon 50-aastaseks, esimest korda toimus üle-eestiline Tule Tulemine 1969. aastal seoses laulupeo sajanda juubeliga.

22. juuni 2019 / Tartu

Kell 10.00 Tartu maakonnalt tule vastuvõtmine ja tseremoonia Tartu Maarja kiriku esisel väljakul. Maarja kirikus toimusid I laulupeo vaimuliku kava proovid. Pastor Willigerode oli I laulupeo peotoimkonna president. Esinevad Tartu Maarja Kirikukoor ja Väägvere pasunakoor. Kõnelevad Tartu linnapea Urmas Klaas, Tartu praost Ants Tooming ning helilooja ja muusikaloolane Alo Põldmäe.

Kell 10.30 Miina Härma Gümnaasiumi ees oleva armastatud koorihelilooja Miina Härma ausamba juures kõnelevad kooli direktor Ene Tannberg ja helilooja Alo Põldmäe. Esineb kooli mudilaskoor (dirigent Külli Karask) ja rahvatantsurühm (juhendaja Anita Kreen).

Kell 11.00 tuli peatub Kooli tänaval asuva koorihelilooja Mart Saare ausamba juures, mis asub kohas, kus oli Mart Saare kodu Tartu perioodil.

Kell 11.15 tuli peatub I laulupeo jumalateenistuse toimumiskohas Tartu Toomeorus, kus praegu asub Tartu Akadeemilise tenniseklubi tenniseväljak.

Kell 11.30 tuld tervitatakse Tartu Ülikooli peahoones, kus kõnelevad Tartu Ülikooli rektor Toomas Asser ja helilooja Alo Põldmäe. Esinevad puhkpilliorkester Popsid ja Tartu Ülikooli rahvakunstiansambel.

Kell 12.00 tuld tervitatakse Heino Elleri nimelises Tartu Muusikakoolis, mille õpetajateks on olnud Juhan Simm, Alfred Karindi, Richard Ritsing, Alo Ritsing, Vaike Uibopuu jt. Kõnelevad muusikakooli direktor Kadri Leivategija ja Alo Põldmäe.

Kell 12.30 tuld tervitatakse koorijuht Juhan Simmi Riia maanteel asuva maja juures.

Kell 13.00 tuld tervitatakse Ritsingute maja juures tamme puiesteel. Richard ja Alo Ritsing on Tartu ja laulupidude sümboliteks. Ka Alo Ritsingu tütred on tunnustatud koorijuhid. Teel Ritsingute majast Karlova kooli juurde möödub tuli Tähe tänaval asuvast paigast, kus asus I laulupeo staap. Maja on hävinenud ning seal asub hoone aadressiga Tähe 4.

Kell 13.30 tuld tervitatakse Tartu Karlova kooli juures, kus tegutsevad koorikool, Tartu Poistekoor ja neidudekoor Kurekell. Koolis on töötanud Uno Uiga, Lennart Jõela, Undel Kokk ja teised tunnustatud koorijuhid. Kõnelevad Tartu Karlova Kooli direktor Heidi Kiuru ning kauaaegne Tartu Poistekoori peadirigent Undel Kokk. Esinevad Tartu Poistekoor ja laulusolist Parvin Tiks.

Kell 14.00 tuld tervitatakse laulupeo kivi juures, mis asub I laulupeo toimumiskoha vahetus läheduses Tartu Peetri kiriku juures. Alo Põldmäe sõnavõtt. Esineb rahvamuusikaansambel Sirgutii.

Kell 14.30 Tartu Laulupeomuuseumis toimub piknik koorilaulu, puhkpilli- ja rahvamuusikaga. Majas tegutses Vanemuise Selts II laulupeo toimumise ajal. Esinevad Puhkpilliorkester Tamme, Tartu Folklooriklubi Maatasa ja Tartu Laulupeomuuseumi segakoor. Sõna saavad Tartu Linnamuuseumi direktor Sirje Karis ja Tartu Laulupeomuuseumi kuraator Kristiina Tael.

Kell 15.30 tuld tervitatakse Lydia Koidula ja Johann Voldemar Jannseni mälestusväljakul, mis asub Emajõe vasakkaldal Kaarsilla juures. Jannsenite perekond oli I laulupeo juhtivaid korraldajaid. Esineb naiskoor Emajõe Laulikud.

Kell 15.45 tule vastuvõtmine ja tervitamine Tartu Raekoja platsil. Esinevad puhkpilliorkester Tartu, Tartu meeskoor Akadeemiline Emajõgi ja naiskoor Emajõe Laulikud. Kõnelevad Tartu linnapea Urmas Klaas ja XXVII laulupeo kunstiline juht Peeter Perens.

Kell 16.15 tuleteekonna korraldajad annavad tule Tartu Raekoja platsis üle Tartu laulupeo tõrvikukandjatele.

Kell 16.30 Tartu laulupeo rongkäigu algus Vabaduse puiesteel. Tuli liigub Tartu lauluväljakule marsruudil Vabaduse puiestee, Lai, Jakobi, Fr. R. Kreutzwaldi ja Fr. Tuglase tänav.

Kell 18.00 XXVII laulupeo ja XX tantsupeo “Minu arm” tulest süüdatakse Tartu lauluväljakul Tartu laulupeo tuli.

Kell 22.00 tuli viiakse pärast laulupidu viikingipaadiga Turm ööbima lodjale Jõmmu.

Kell 23.00 tuli saabub lodjale Jõmmu ning jääb sinna ööbima.

Kommentaarid

Viimased uudised