Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Foto: uueduudised.ee

Siseminister Mart Helme peatas politseijuht Elmar Vaheri töösuhte ja algatas distsiplinaarmenetluse. Alates homsest on Vaheriga töösuhe peatatud.

„Praegu on minu korraldusel Elmar Vaheri suhtes algatatud distsiplinaarmenetlus, tema töösuhe on peatatud homsest alates ja mis edasi saab, see selgub,” ütles Helme ERR-ile.

Helme süüdistas veel Vaherit usalduse kaotuses ja valetamises.

„Nii nagu ma aru saan, on Elmar Vaher eile ka „Aktuaalses kaameras” valetanud, et tuleb suur koondamine. Mingit koondamist ei tule, mingisuguseid palgakärpeid ei tule, vastupidi, nagu täna valitsus otsustas, me suunasime terve hulga miljoneid päästeameti kordonite ja politseijaoskondade remontimiseks,” rääkis Helme.

„See ülesanne, mille Elmar Vaher sai oli ettepanekute tegemine, kui tekib vajadus teha kärpeid. Et missugused võiksid olla kärpe tegemise kohad,” lausus Helme.

„Keegi ei ole kunagi rääkinud, et Elmar Vaherile on antud ülesanne koondada ära politseinikke, vähendada töökohti, vähendada palgafondi või muud taolist. Keegi ei ole talle sellist ülesannet andnud, see on puhas vale, kui ta väidab, et selline ülesanne on talle antud,” lisas Helme.

Helme sõnul rääkis ta Vaheriga ka täna telefoni teel.

Peaminister Jüri Ratas ütles ERR-ile, et tema teada ei ole sellist distsiplinaarmenetlust algatanud ja ta ei tea ka, et Vaheriga oleks töösuhe peatatud.

„Mina ei tea, et Vaheri töösuhe oleks peatatud. Minul sellist infot ei ole. Minu teada ei ole tema töösuhe peatatud. Nii mulle kinnitas rahandusminister, kes on siseministri ülesannetes, et tema (Vaheri – toim.) töösuhet ei ole peatatud,” lausus Ratas.

Politsei- ja piirivalveameti peadirektor Elmar Vaher saatis avalikkusele järgmise kommentaari:

„Kohtusin täna kell 14 rahandusministriga siseministri ülesannetes. Kohtumine kestis paar minutit, mille jooksul tegi minister mulle ettepaneku omal soovil tagasi astuda. Kohtumiselt sain kaasa kaks paberit: minu nimel valmis kirjutatud lahkumisavalduse, millele ma alla ei kirjutanud, ning siseministri käskkirja minu teenistusest vabastamiseks, mis on sisult õigustühine. Mind on ametisse nimetanud Vabariigi Valitsus ja valitsus saab mind ka ametist vabastada. Uudist väidetavast teenistussuhte peatamisest ja distsiplinaarmenetlusest lugesin juba hiljem meediast.

Vastan ajakirjanike küsimustele k 19 Politsei- ja Piirivalveametis.“

Helme alustas Vaheri suhtes distsiplinaarmenetlust

“Praegu on minu korraldusel Elmar Vaheri suhtes algatatud distsiplinaarmenetlus, tema töösuhe on peatatud homsest alates ja mis edasi saab see selgub,” ütles Helme ERR-ile. Helme süüdistas veel Vaherit usalduse kaotuses ja valetamises. “Nii nagu ma aru saan, on Elmar Vaher eile ka “Aktuaalses kaameras” valetanud, et tuleb suur koondamine.

 

Viimased uudised