Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Legendaarne eestluse edendaja ja poliitik Jüri Toomepuu tuleb laupäeval, 12. oktoobril Võrru esitlema oma kahte raamatut.

Toomepuu esitleb 12. oktoobril Võru linnas Kreutzwaldi muuseumis oma raamatuid „Jüri Toomepuu – poiss Emajõe kaldalt” ja „Meest sõnast… Valik kirjutisi”.

Toomepuu sündis 27. juunil 1930. aastal Taari talu saunas Väikese Emajõe kaldal Tõlliste vallas Valgamaal. Ta on tegutsenud meremehe, sõjaväelase, lenduri ja lennuinstruktori, süsteemianalüütiku, uurimistööde organisatsiooni juhataja, kinnisvarafirma direktori, Vabariigi Valitsuse eksiilissõjaministri, Eesti Kongressi saadiku, VII Riigikogu liikme, ajakirjaniku ja kirjanikuna.

Jüri Toomepuu organiseeris 1992. aastal esimese sõjajärgse riigikogu valimistel Eesti Kodanike Liidu (parlamendifraktsioon Eesti Kodanik). Riigikogu valimistel kogus Toomepuu Lõuna-Eestis 4,6 isikumandaadi jao hääli. Parteidesse ei ole Toomepuu kuulunud.

Pärast Eestisse naasmist on Jüri Toomepuu avaldanud ajakirjanduses kümneid artikleid poliitilistel ja riigikaitse- ning julgeolekuga seotud teemadel. Elas pikemat aega USA-s Chicago lähistel, kus ta tegeles Chicago Eesti Maja täienduskooli Eesti ajaloo õpetajana. Praegu elab Floridas.

Viimased uudised