Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Kyoto ülikooli teadlased leiutasid näomaski, mis hakkab pimedas helendama, kui maski kandja on koroonaga nakatunud.

Maski puhul on kasutatud jaanalinnu antikehasid, mis tunnevad koroona ära. Helendamist on näha UV-valgusega, vahendab VICE World News.

Maski sees on filter, mis on kaetud jaanalinnu antikehadega. Jaanalinnu antikehasid kasutatakse põhjusel, et lindudel on koroona vastu väga tugev immuunsus.

Antikehad eraldati jaanalinnu munadest ja eelnevalt oli jaanalindudele süstitud nõrgendatud koroonaviirust. Nõnda kandusid antikehad üle ka munadele.

Katsetes osalenud inimesed kandsid maski 8 tunni jooksul. Pärast seda filtrid eemaldati ja neid pritsiti kemikaaliga, mis helendab UV-valguse käes, kui inimesel on koroona.

Neil inimestel, kel oli koroona, helendas mask suu ja nina juures.

Teadlaste väitel on viirust võimalik tuvastada ka tavalise nutitelefoni LED-lambiga. Tulevikus tahetakse leiutada mask, mis hakkab ise helendama ilma täiendava valguseta. See oleks palju kiirem ja lihtsam moodus koroona tuvastamiseks kui PCR test.

Maski abil oleks võimalik tuvastada need viirusekandjad, kel puuduvad haigusnähud.

Teadlased tegid katseid 32 koroonapatsiendiga 10 päeva vältel. Jaanalinnu antikehad aitavad maskis koroona tuvastada, kui inimene aevastab või köhib. Maski kasutamine on lihtne ja seda saab teha kodus.

Viimased uudised