Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Kujutis: Twitter

Kui veel tänavu aasta algul olid pandud suured lootused Reformierakonna ajaloo esimesele naissoost juhile Kaja Kallasele ja temas nähti lausa uut peaministrit, siis viimastel kuudel on usk temasse hakanud jahtuma.

Sarnaselt sotside juhi Jevgeni Ossinovskiga, kelle täht partei eesotsas kiiresti kustus, on sama saatus tabamas Kallast, tuleb välja värskest Postimehe ja BNSi tellitud ning uuringufirma Kantar Emor läbi viidud uuringust.

Nimelt on Reformierakonna toetus hakanud kukkuma ja koos sellega tõuseb toetus sotsidele.

Kallase mõju oli suur aasta algul, mil Reformierakonna toetus kerkis Kallase ootuses tippu ja sotside oma langes. See näitab, et naised, kes muidu toetavad sotse, olid valmis üle minema Kallase leeri. Aga Kallas pole naiste ootusi täitnud, sestap on naised läinud tagasi üle sotside poole.

Küsitlused näitavad, et Eesti mehed nii ei hüple: nende seas on populaarseim erakond kindlalt EKRE. See pole ka ime: nii nagu tõid mehed Eestile Vabadussõjas iseseisvuse, aitavad nüüd just mehed murjaneid eemal hoida. Keskerakond on seoses oma Kremli-meelsusega selgelt venelaste parteiks kujunenud. Naiste tähelepanu pärast rebivad Reform ning sotsid, kus etteotsa on pandud ilueedid. Kui vaadata sotside toetuse tõusu ja Reformi langust, siis on selge, et naistele lähevad jätkuvalt peale rohkem ilueedid kui üks sookaaslane.

LÕUNAEESTLANE.

Kommentaarid

Viimased uudised