Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Ungarit ei saa enam pidada demokraatlikuks riigiks ja Euroopa väärtused on selles riigis ohus, edastas Euroopa parlament täna neljapäeval, 15. septembril vastu võetud raportis.

Praegusest on Ungari raporti kohaselt „valitav autokraatia”.

See eelnõu – mis võeti vastu 433 poolt-, 123 vastu- ja 28 erapooletu häälega – kujutab endast järjekordset sümboolset noomitust ELi institutsioonidelt Ungarile, kes on aastaid seisnud silmitsi õigusriigi probleemidega. Kuid tõenäoliselt ei too parlamendi samm kaasa mingit konkreetset karistust, vahendab Politico.

Parlamendiliikmed loetlesid oma aruandes mitmeid probleeme – alates riigi valimissüsteemi toimimisest kuni kohtusüsteemi sõltumatuseni. Samuti väljendavad nad muret akadeemilise ja usuvabaduse ning haavatavate elanikkonna gruppide õiguste pärast.

Parlament ei ole ainus ELi institutsioon, mis on Budapestiga nugade peal.

Euroopa Komisjon on pidanud riigiga pikka võitlust õigusriigi põhimõtete üle, survestades Ungarit riigi raha väidetava väärkasutamise pärast, millega seoses on rikastunud valitseva partei Fideszi lähedased tegelased. Pühapäeval peaks komisjon soovitama Ungari ELi vahendeid oluliselt kärpida, andes samas riigile mitu kuud aega kompromissi leidmiseks.

Viimased uudised