Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Kujutis: Twitter

Norra lennufirma Norwegian ja Poola lennufirma LOT kasutavad Soome, Rootsi, Norra, Läti, Leedu ja Poola lendudel sarnaseid lennukeid Boeing 737 MAX 8, mis täna Etioopias alla kukkus.

Norwegianil on Flightradari andmetel 18 sarnast lennukit, millest osa sõidavad  Soome, Rootsi, Läti ja Leedu vahel. Viimase poole aasta jooksul on alla kukkunud juba kaks sellist lennukit, vahendab Ilta-Sanomat.

Flightradari andmetel kasutab Norwegian 737 MAX 8 lennukeid lendudel Oslo-Helsingi, Helsingi-Amsterdam, Helsingi-Tenerife, Helsingi-Rovaniemi, Helsingi-Praha, Helsingi-Krakow, Helsingi-Gdansk, Helsingi-Malaga, Helsingi-Kopenhaagen, Helsingi-Dublin, Helsingi-London, Helsingi-Stockholm, Helsingi-Gran Canaria, Helsingi-Salzburg, Helsingi-Agadir, Helsingi-Alicante, Helsingi-Oulu, Helsingi-Kittilä, Helsingi-Ivalo ja Helsingi-Rovaniemi.

Poola LOT-il on Flightradari andmetel 5 lennukit Boeing 737 MAX 8, aga need Eestisse ei lenda. LOT kasutab neid lennukeid Poola linnade ja Londoni, Tel Avivi ning muude kaugemate sihtkohtade vahel.

Flightradari andmetel kasutab Norwegian Eesti-lendudel samuti Boeing 737 lennukeid, aga tegemist on mudeliga Boeing 737-8JP. Küll aga kasutab Norwegian lennukit 737 MAX 8 lendudel Stockholmist, Riiast ja Vilniusest.

Täna, pühapäeval kukkus Etioopias alla täiesti uus seda marki Ethiopian Airlines’i reisilennuk, mille pardal oli 149 reisijat ja 8 meeskonnaliiget. Möödunud aasta oktoobris kukkus Indoneesias alla sama marki Lion Airlines’i tuttuus lennuk, hukkus 189 inimest.

Kummagi alla kukkunud lennuki pardal polnud teadaolevalt ühtegi eestlast.

Kommentaarid

Viimased uudised