Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Euroopa Liidu uus juht Ursula von der Leyen. Kujutis: Instagram

Algse kandidaadi Manfred Weberi asemel saab Euroopa Komisjoni juhiks hoopis Eesti juurtega Ursula von der Leyen, kes on tuntud oma liberaalsete vaadete poolest. Näiteks pooldab ta Euroopa Ühendriike.

Euroopas, näiteks Inglismaal ollakse juba hirmul, sest see võib tähendada, et Brexitit ei tule kunagi, vahendab Daily Mail.

Väiksemate riikide nagu Eesti jaoks tähendab see aga ohtu muutuda samasuguseks liiduvabariigiks nagu Eesti oli Nõukogude Liidu ajal.

Ilmselt saame me lähiajal kuulda Ursula von der Leyeni mõtetest Euroopa Ühendriikide ja Eesti teemal, mida see Eesti jaoks tähendab ja miks see on Eesti jaoks hea või halb.

EKRE aseesimees ja rahandusminister Martin Helme märkis sotsiaalmeedias von der Leyeni kohta järgmist: „Tegemist on Brüsselis sündinud eurokraadi tütrega, kes on korduvalt väljendanud seisukohta, et Euroopa Liit peab muutuma ühendriikideks. 2011 ütles ta, et tema eesmärk on „Euroopa Ühendriigid, sama mudeliga nagu Šveits või USA”. 2015 ütles ta, et tema eesmärk on ELi oma armee.”

Viimased uudised