Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Kujutis: Twitter

Itaalias Aadria mere ääres asuv looduskaunis Molise piirkond pakub uutele tulijatele 25 000 eurot, et meelitada kohale uusi elanikke. Piirkond on tühjaks jäänud, kuna noored on ära läinud ja jäänud vaid vanemad inimesed.

Nõnda pakub piirkonna president uutele tulijatele 770 eurot kuus kolme aasta jooksul. See pakkumine puudutab külasid, kuhu on jäänud alla 2000 elaniku, vahendab Guardian.

Tingimuseks on ka see, et tulijad asutavad piirkonnas oma äri. See võib olla mis iganes äri: leivapood, kirjatarvete äri, restoran, mis iganes. See on võimalus puhuda elu sisse tühjaks jäänud kohtadesse, samas ka suurendada elanike arvu.

Lisaks saab iga väike linnake kuus 10 000 eurot, et parandada infrastruktuuri ja korraldada kultuuriüritusi.

Molise pole Itaalias ainus selline piirkond, terve Itaalia rahvastik tõmbub kiiresti kokku. Itaalia elanike arv vähenes vahemikus 2014-2018 kokku 677 000 inimese võrra. Itaalia elanike arv on praegu viimase 90 aasta madalaim – vaid 55 miljonit.

Molise pole ka Itaalias esimene piirkond, mis nõnda elanike arvu kergitab. 2017. aastal pakkus Bormida uutele tulijatele 2000 eurot. Siis oli linnakeses vaid 394 elanikku. Käesoleva aasta algul pakkus Mussomeli linnake Sitsiaalias maju 2,5 euro eest, kui inimesed on nõus need korda tegema.

Itaalia pole Euroopas ainus, mis on hädas kiiresti langeva elanike arvuga – selliseid riike on mitmeid ja üha enam ollakse valmis tulijatele peale maksma ning summad üha suurenevad. Euroopas on läinud lahti võitlus elanike pärast. Eriti hinnas on lastega pered, sest Euroopa elanikkond vananeb hirmuäratava kiirusega ja võitlus käib nende pärast, kes on võimelised mingit tööd tegema.

Käesoleva aasta algul meelitas väike Antikythira saar Kreekas uusi elanikke 500 euroga kuus, pakkudes lisaks tasuta elamist ja toitu. Tingimuseks on see, et tulijad on noored lastega pered, kes on valmis töötama kalurite, farmerite, ehitajate ja pagaritena.

Šveitsis pakkus üks küla maju 1 euro eest, et need korda teha.

Viimased uudised