Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Võru volikogu revisjonikomisjoni liige Helga Ilves. Temast paremal Mati Kitsik, kes visati volikogust välja ja kelle tegevus vajaks uurimist.

Võru linnas on juba aastaid tõsine probleem: volikogu revisjonikomisjon, mis peaks linnavalitsuse tegevusel teraselt silma peal hoidma, ei tee oma tööd.

Eelmise, sotside poolt juhitud linnavolikogu revisjonikomisjon uuris põhiliselt üle-eelmise linnavalitsuse tegevust, aga peale ühe kahtlase mobiiltelefoni ei suudetud midagi leida. See oli aeg, kui revisjonikomisjon kogunes avalikkuse eest salaja Võru politseimajas ja kaasas tegevusse Võru politseitöötajaid. See oli võimalik, sest revisjonikomisjoni esimees oli Võru politseimaja juht Anti Paap.

Nüüd aga valis sotside kontrolli all olev volikogu revisjonikomisjoni esimeheks Rein Peedumäe. Ta on EKRE liige ja oli Haanja vallavolikogu esimees, kuni jäi purjuspäi sõitmisega vahele, aga on teadaolevalt sada protsenti Haanja endise vallavanema Juri Gotmansi kontrolli all. Gotmans omakorda liitus sotsidega, kes on Võru linnas võimul, nii et pole ime, et tema käpiknukk Peedumäe midagi ei tee. Eelmises volikogus hoidis revisjonimikomisjon teraselt silma peal linnaettevõtte AS Võru Vesi tegevusel, nüüd aga enam mitte. Pole ime, sest Gotmans on nüüd AS Võru Vesi juht.

Kui varasematel aastatel on volikogu revisjonikomisjon teinud eraldi akti linna majandusaasta aruande kohta, siis seekord seda ei tehtud.

Uurimist oleks aga AS Võru Vesi puhul juba küllaga, näiteks võiks uurida AS Võru Vesi eelmise juhi Jüri Miksi tegevust, kus mees väidetavalt veefirma ametiautoga mööda Eestit purjus peaga ringi kihutas. Jüri Miks on Tallinna mees, olnud seotud seal lõbumajandusega ja Võrus näeb teda ainult enne valimisi, kui on vaja omale viinapudelite abil joodikute hääli osta – see on Võrus avalik saladus.

Asi on revisjonikomisjonis juba nii hull, et on pannud muretsema võimuliitu kuuluva komisjoni liikme Helga Ilvese. See on naine, kes enne eelmisi valimisi reetis Võrus oma endised kolleegid ja sõbrad Võru 1. põhikoolist ning läks koostööle sotsidega, kes likvideerisid kõik Võru koolid. Pärast seda hävitustööd sai Ilves omale mõned soojad kohad ja raha ning käis väidetavalt üle pika aja välismaal reisimas.

Nüüd aga on kõik oma kaaslased reetnud Ilvesel ärganud mure ja südametunnistus, kui ta on saatnud välja kirja, kus ta märgib, et „7 kuud on eelmisest revideerimisest möödas, kuid ikka pole veel akti. Uus revideerimine algab juba kahe nädala pärast ja eelmisest meil kokkuvõte veel tegemata.”

Revisjonikomisjoni aseesimees Tarmo Piirmann ütles selle peale, et tema ei saa hakata komisjoni esimehe tööd ära tegema. Selleks peaks komisjoni esimees olema töövõimetu või ära surema. Rein Peedumäele on komisjoni juhtimise eest ette nähtud üle 350 euro kuus ja selle eest võiks end liigutada.

Mis siis on lahendus? Üks võimalus on see, et kui politseiamet tegi ära Võru linnavolikogu eelmised revisjonid ja aruanded, siis võtab ka nüüd asja ette. Uurida võiks näiteks põhjalikumalt abilinnapea Sixten Silla korruptsioonikuritegu, milles mees süüdi mõisteti. Samuti võiks uurida teise abilinnapea Toomas Sarapuu minevikku – miks ta vahetult pärast Austraalia kodakondsuse saamist ja Austraalia taevani ülistamist sealt päevapealt jalga lasi? Kas taustal oli mõni kuritegu? Linnapea Anti Allase puhul võiks uurida tema Rõuge villa ehitust, kus ta lõi väidetavalt kopa maasse enne keskkonnaloa saamist ning lasi Rõuge vallal dokumendid tagantjärele vormistada. Ja siis loomulikult AS Võru Vesi ja Jüri Miks, kus ettevõtte juht oli pidevalt suure joomise tõttu haiglas tilgutite all ja töövõimetu, mistõttu asjaajamine logises ja linnaelanike veearved muudkui tõusid. Miksi ametiauto seisis suurema osa ajast haigla juures – kas see oli seaduslik? Uurida võiks, mida tegi Võru linnavalitsuses 70 000 euro eest endine linnapea nõunik ja volikogu liige Mati Kitsik? Viimastest asjadest vajaks uurimist Võru vana spordihoone aknavahetus, mille puhul olid teadaolevalt tehtud suured vead hankemenetluses. Kes vastutab?

LÕUNAEESTLANE.

Viimased uudised