Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Eesti on Euroopas üks rassistlikumaid maid, selgub värskest ülevaatest.

Teiste rahvaste suhtes on leplikumad inglise keelt kõnelevad ja jõukamad riigid, selgub värskest rassismi-teemalisest analüüsist.

Uuringu järgi on Euroopas kõige rassistlikumad maad Leedu, Eesti ja Rumeenia. Kõige vähem rassistlikud Euroopa maad on Šveits, Rootsi ja Hispaania. Vaesematest maadest on Euroopas kõige vähem rassistlikud Poola ja Ungari.

Uuring lükkab ühtlasi ümber väite, et Suurbritannia Brexit on tingitud rassismist. Vastupidi, Suurbritannia on üks vähem rassistlikke riike Euroopas, samal tasemel Soome, Itaalia ja Saksamaaga.

Maailma kõige vähem rassistlikud maad on Argentiina, Trinidad & Tobago ja Brasiilia, kõige enam rassistlikud aga Liibüa, Egiptus ja Bangladesh.

Rassismi puhul hinnati inimeste suhtumist hindudesse, mustlastesse, juutidesse ja moslemitesse. Euroopas on võrreldes teiste rahvastega kõige negatiivsem inimeste suhtumine mustlastesse.

Briti väljaanne Daily Mail on avaldanud maailma riikide rassismi edetabeli, kus Eesti on 71. kohal Rumeenia ja Nigeeria vahepeal. Soome on 30. kohal , Venemaa 44. ja Läti 50. kohal.

Prejudice Against Immigrants Symptomizes a Larger Syndrome, Is Strongly Diminished by Socioeconomic Development, and the UK Is Not an Outlier: Insights From the WVS, EVS, and EQLS Surveys

Public attitudes towards immigrants in the UK, especially prejudice against them, form a strong theme in retrospective media postmortems emphasizing the uniqueness of Brexit, yet similarly hostile public opinion on immigrants forms a recurrent theme in populist politics in many European Union nations.

Kommentaarid

Viimased uudised