Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Andrzej Duda ja Donald Trump. Kujutis: Twitter

Ajal, kui Euroopas kotitakse Poolat nagu Eestis võetakse EKRE kallal, otsustas USA president Donald Trump suurendada USA sõjaväelaste arvu Poolas veel 1000 võrra.

USA president Donald Trump võõrustas koos Melaniaga eile Valges majas Poola presidenti Andrzej Dudat ja proua Agata Kornhauser-Dudat, kellega koos vaadati USA uue superhävitaja F-35 „Välk” ülelendu, vahendab Daily Mail.

Trump kordas üle, et Vene-Saksa planeeritav uus gaasijuhe ja see, et Saksamaa ostab Venemaalt üha suuremas koguses maagaasi, kujutab ohtu Euroopa julgeolekule. Trumpi väitel seab Saksamaa end tohutu surve alla, kui kuni 70 protsenti energiast tuleb Venemaalt. „Ma ei saa aru, kuidas te seda suudate,” ütles Trump.

Trumpi väitel suudaks Saksamaa mõjutada Moskvat, kui keeldub gaasi ostmast. Aga Saksamaa ei tee seda. Trump ütles, et ta ei saa Saksamaad mõjutada, aga ta teab, et sakslased pole selle üle eriti rõõmsad. Trump kordas oma varasemat väidet, et Saksamaast on saanud Venemaa pantvang ja see on halb, kui midagi tõsist peaks juhtuma.

Trump ütles, et ta ei näe Poolas mingeid probleeme. USA vägede vastuvõtmise eest maksab Poola. Trump lubas septembris taas Poolat külastada seoses II ilmasõja alguse aastapäevaga. USA-l on praegu juba Poolas 4500 sõjaväelast. Poola omakorda teatas, et ostab juurde 32 hävitajat F-35.

USA sõjaväelaste arvu suurendamine Poolas on eriti oluline sõnum Eesti ja teiste Balti riikide jaoks, sest Poola on Venemaa agressiooni puhul NATO peamine kaitseliin. Koos Poolaga kaitseb USA ka Eestit ja teisi Balti riike.

Duda ütles pressikonverentsil, et Poola tahaks, et Venemaa oleks liitlane, aga pärast sissetungi Gruusiasse ja Krimmi on väga raske usaldada Vladimir Putini valitsust.

Donald J. Trump on Twitter

It was a pleasure to host my friends President Andrzej Duda and Mrs. Agata Kornhauser-Duda of Poland at the @WhiteHouse today. U.S.-Poland ties are at an all-time high. Thank you for being such an exemplary Ally! https://t.co/tvhHIpsrFo

 

Viimased uudised