Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Foto: HITSA

Täna kell 13 esitleb Haridus- ja Noorteamet uut „Hariduse tehnoloogiakompassi“. Selle aasta teema on „Unelmate distantsõpe“, mille raames uuritakse, kuidas distantsõpet õppetöös kõige mõistlikumalt kasutada.

Haridus- ja Noorteamet esitleb Erinevate Tubade Klubis uut tehnoloogiaülevaadet distantsõppe tulevikuvõimalustest. Esitluse avavad haridus- ja teadusminister Liina Kersna ning Haridus- ja noorteameti innovatsiooni ja koostöö osakonna juhataja Margus Püüa. Sissejuhatuse teeb tehnoloogiakompassi koostaja Marit Dremljuga-Telk.

Vestlusringis teemal „Kuidas õpetada tulevikku?“ osalevad Võru Gümnaasiumi direktor Karmo Kurvits, õpilaste vaimset tervist toetava rakenduse Helge Kool asutaja Kersti Peenema, hariduslike virtuaalreaalsusmängude Futuclass asutaja Kristen Tamm, Audentese e-gümnaasiumi õpetaja ja analüütik TransferWise’is Anna-Helena Salurand ning Taanis õppiv tudeng Kätriin Helena Huttunen. Esitlust modereerib ajakirjanik ja tehnoloogiaekspert Henrik Roonemaa.

Sündmus kantakse üle veebis ning on kõikidele huvilistele jälgitav Facebookis.

Ülevaadet koostab Harno koostöös Eesti haridusekspertide ja tehnoloogia-asjatundjatega. Sel aastal oli neid rohkem kui 80.

„Hariduse tehnoloogiakompass“ on Eesti koolidele mõeldud tehnoloogiaülevaade, mis annab praktilisi nõuandeid tehnoloogia rakendamiseks kaasaegses õppetöös ning vastab küsimustele: mida ja kuidas peaksime õpetama? Ülevaade sisaldab Eesti koolide kogemusi, praktilisi näiteid ning ekspertide soovitusi.

„Hariduse tehnoloogiakompass” on Hariduse Infotehnoloogia SA algatus, mis ilmus esmakordselt 2019. aastal. Sellest aastast annab kompassi välja Haridus- ja Noorteamet.

Täna täitub 25 aastat Tiigrihüppe programmi väljakuulutamisest. 21. veebruaril 1996 kuulutas president Lennart Meri teleesinemises välja Tiigrihüppe programmi ehk Eesti täieliku arvutistamise kava, millega pandi alus Eesti e-ühiskonnale.

Viimased uudised