Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Täna süüdatakse üle Eesti mälestusküünlad märtsiküüditamise ohvritele. Möödub 69 aastat märtsiküüditamisest 1949. aastal, mil loetud päevade jooksul viidi vägivaldselt asumisele rohkem kui 22 000 Eesti inimest.

Mälestusüritusi toimub üle kogu Eesti. Küünlaid süüdates hoitakse elavana mälestust süütutest inimestest, kes kannatasid okupatsioonivõimude inimsusvastaste kuritegude ja terrori all. Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva-aastal meenutatakse oma ajalugu ja seistakse selle eest, et inimsusevastaseid kuritegusid ei korduks enam kunagi.

Täna, 25. märtsil algusega kell 18 on korraldatud küünalde süütamine Tallinna Vabaduse väljakul, Tartu Raekoja platsil, Narva Raekoja platsil ja Pärnu Rüütli platsil. Vabaduse väljakul süüdatakse küünlad Eesti geograafilise kontuuri järgi, mis on maha märgitud.

Kell 17 toimub Vabaduse väljakul Vabadussõja võidusamba jalamil mälestustseremoonia. Vabaduse väljakul kuvatakse ka rohkem kui 32 000 represseeritu nimed, kes 1949. aastal Eestist küüditamisele määrati (sealhulgas ka need, kes vangistati, olid sunnitud põgenema või end varjama ning need, kes hiljem Siberis küüditatud perekondades sündisid).

Viimased uudised