Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Pilt: Presidendi kantselei

Vabariigi Presidendi abikaasa Sirje Karis kohtus Eestis visiidil viibiva ÜRO peasekretäri eriesindaja Pramila Patteniga ning nad külastasid Vabaduse Kooli, et tutvuda Ukraina noorte õppimisvõimalustega.

„Vabaduse Kool on suurepärane näide turvalisest keskkonnast sõjapõgenikest õpilastele, kus lisaks haridusele on noortel võimalik saada psühholoogilist abi hingeliste traumade leevendamiseks,” sõnas Sirje Karis. „Koolis pakutav vaimne tugi aitab noortel kodust kaugel olles Eesti ühiskonnas lihtsamini kohaneda.”

Samuti tõi Sirje Karis välja, et Vabaduse Koolis tehakse tööd selle nimel, et aidata sõja eest põgenenud ukrainlastel säilitada oma kultuuri ja identiteeti.

ÜRO peasekretäri eriesindaja Pramila Patten on pikaajaliselt seisnud inimõiguste eest maailmas. Venemaa agressiooni ajal Ukrainas on ta pidevalt tõstatanud Vene võitlejate seksuaalvägivalla kasutamise sõjarelvana, millest kõneldi tänasel kohtumisel Vabaduse Koolis.

Vabaduse Kool on Eesti riikliku õppekava järgi tegutsev kool, mis pakub Ukraina sõjapõgenikest noortele võimalust omandada põhi- ja keskharidust. Vabaduse Koolis õpib hetkel kokku 567 õpilast.

Viimased uudised