Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Rõuge vallavalitsus tahab muuta valdade ühinemislepingut, et sügisest sulgeda Eesti väikseim, kolme õpilasega Misso kool. Vallavolikogu opositsioon on selle vastu ja väljendas seda teisipäeval istungisaalist väljajalutamisega.

Misso koolimaja on kümme aastat tagasi ehitatud uus hoone. Seal tegutseb noortekeskus, 12 lapsega lasteaed ja kolme õpilasega kool, vahendas „Aktuaalne kaamera”.

Kahte kolmanda ja ühte kuuenda klassi last õpetab üks õpetaja, lisaks töötab koolis poole kohaga direktor. Rõuge vallavalitsus ei näe seda kooli jätkusuutulikuna, eriti seetõttu, et uusi õpilasi ei ole kuskilt juurde tulemas.

Valdade ühinemisel pandi ühinemislepingus paika, et kõigi piirkondade koolid säilivad. Selleks, et Misso kool alates käesoleva aasta sügisest sulgeda, on vaja avada valdade ühinemisleping. Rõuge vallavolikogu opositsioon, Isamaa üheksa liiget väljendasid oma seisukohta jalgadega.

Ühinemislepingu muutmiseks on vaja vähemalt kahe kolmandiku volikogu liikmete häältest, mida praegusel võimuliidul pole.

Kommentaarid

Viimased uudised