Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

President Mõniste lasteaias. Foto: Erlend Štaub

Vabariigi president Kersti Kaljulaid on sel nädalal taas Lõuna-Eestis käimas ning tegi eilse, esmaspäevase päeva jooksul tiiru, kus külastas Rõuge ja Mõniste koole.

President andis sotsiaalmeedia kaudu teada, et päev oli pühendatud keskkonnateemadele. Päev algas aruteluga Rõuge Põhikoolis, kus on väga tragid ja keskkonnateadlikud lapsed. Samas toimus ka mahetoidu teemaline ümarlaud. Seejärel mindi edasi „Rohelise kooli” märgise saanud Mõniste kooli, kus on väga ühtehoidev ja tegus koolipere.

Lisaks tutvus president Antslas ringmajandusega tegeleva ettevõttega Werrowool, mis toodab vanapaberist soojustusmaterjali. Mehikoormas osales ta Peipsi järve keskkonna-teemalisel arutelul ning päev lõppes Mehikoorma kalandusettevõttes OÜ Latikas.

Täna on president Võrus, kus talle annavad mõned välismaa saadikud üle oma volikirjad. Sel puhul on Võru uuel keskväljakul tseremoonia ja väljak ise liiklemiseks suletud. President käib täna korra ära ka Räpinas, kus kohtub kooliõpilastega. Õhtupoole istutab ta Võrus uude Koreli parki puu ja kohtub Võru linnavolikogu liikmetega.

Viimased uudised