Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Foto: Raigo Pajula

President Alar Karis helistas täna Varssavist Ukraina riigipeale Volodõmõr Zelenskõile, täpselt aasta pärast nende kohtumist Kiievis enne Venemaa agressioonisõja algust.

President Karis meenutas aasta tagasi, 22. veebruaril, toimunud visiiti Kiievisse ja kinnitas, et Eesti toetus on viimase aasta jooksul olnud raudkindel ning me jätkame Ukraina poliitilist ja sõjalist toetamist. „Loodan rohkem kui kunagi varem, et see õudus lõpeb peagi ja Ukraina võidab,“ sõnas Eesti riigipea.

President Zelenskõi edastas õnnesoovid Eesti iseseisvuspäeva puhul ning kinnitas, et Eesti on Ukrainale lähedane sõber. Ukraina president tänas tugeva toetuse eest, mida Eesti rahvas on Ukrainale andnud.

President Karis kinnitas, et Eesti toetab tugevalt Ukrainat teel NATO liikmeks ning kõneleb sellest NATO idatiiva liidrite kohtumisel USA presidendi ja NATO peasekretäriga. „Ukraina koht on Euroopa Liidus ja pärast sõja lõppu ka NATOs,“ sõnas president Karis.

Riigipead Karis ja Zelenskõi kõnelesid Ameerika Ühendriikide presidendi visiidist Ukrainasse ning samuti sõjaolukorra hetkeseisust.

Kohtumine Ukraina riigipeaga Kiievis 22.02.2022. Foto: Mattias Tammet

Viimased uudised