Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Foto: Elektrilevi

Praegustel andmetel võivad osad Kagu-Eesti piirkonnad nädala lõpuni või kauemgi ilma elektrita jääda. Külmenev ilm võib seega osa seal elavatest inimestest suurtesse raskutesse seada.

Kui tunned ise, et oled hädas ja ei tule toime, siis ära häbene abi paluda – küsi seda lähedastelt, naabrilt või omavalitsuselt! Päästeamet palub märgata üksi elavaid inimesi, oma nõrgemaid kogukonnaliikmeid või tunda huvi omaste vastu, kes on võib olla elektrita ja võivad vajada kõrvalabi. Kui ise aidata ei saa, tuleks abivajajatest omavalitsusele teada anda. Kui inimelud on otseses ohus, tuleb helistada hädaabinumbril 112.

Elektrilevi katkestuste kaardilt saab vaadata, mis piirkonnas elektrivarustus puudub. Vaata https://www.elektrilevi.ee/katkestuste-kaart

Lõuna päästekeskuse päästjad tegelesid eile, teisipäeval veel tormikahjude likvideerimisega. Põlva vallas Taevaskoja külas oli tormis murdunud puud teel ja tee kinni. Päästjad eemaldasid tee vabastamiseks ligi 20 puud. Tee ääres oli kukkumisohus puid veelgi ning info nende kohta edastati RMK kontaktisikule.

Kella 15.42 ajal käisid päästjad Põlva vallas Aarma külas eemaldamas Kähri-Koorvere 10. kilomeetril teele langenud ja sõidusuuna sulgenud kahte puud.

Täna, 30 oktoobri hommikul kell 05.22 andis politseipatrull teada, et Põlva vallas Tromsi külas Peri-Partsi maantee 3. kilomeetril on teele kukkunud puu sõidusuunad sulgenud. Päästjad lõikasid murdunud puu tükkideks ja eemaldasid selle liiklusohutuse tagamiseks ning läbipääsu võimaldamiseks teelt.

Võrumaal käisid päästjad eile, 29. oktoobril kell 11.08 Setomaa vallas Paklova külas eemaldamas teelt murdunud ja sõidusuunad täielikult sulgenud puud.

Kell 16.37 teatati elektriliinile vajunud puust Setomaa vallas Määsovitsa külas. Liin oli pingestatud ja päästjad puu eemaldamiseks elektrikutelt tööluba ei saanud. Ohuala märgistati lindiga.

Kell 18.17 teatati elektriliinidele kukkunud puust Rõuge vallas Haanja külas. Kuna puu toetus täielikult liinile ja võis pinge all olla, siis ei saanud päästjad selle eemaldamiseks eluga riskida. Ohtlik koht märgistati lindiga ja puu kõrvaldamine jäi elektrikute ülesandeks.

Viimased uudised