Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Foto: Otepää VV

Esmaspäeva õhtul saatis Otepää vallavalitsus Poola piirile bussi, et võtta sealt peale Ukraina sõpruspiirkonnast sõjapõgenikud. Sõpruspiirkonna elanikud on tänaseks päevaks kenasti kohale jõudnud.

Otepää vallavalitsus ja Palanski omavalitsus (Umani rajoon, Tšerkassõ oblast) sõlmisid 2019. aastal koostööleppe, mille sisuks oli omavahelise koostöökogemuse vahetamine ja Eesti omavalitsuste kogemuse edastamine reformide läbiviimisel ja koostöö alal Euroopa Liiduga.

Kui sõjategevus Ukrainas pihta hakkas, pöördusid Otepää vallavolikogu esimees Rein Pullerits ja vallavanem Jaanus Barkala abipakkumisega Palanski omavalitsuse juhtide poole. Palanski omavalitsusjuhid palusid Otepää vallavalitsusel Palanski omavalitsuse sõjapõgenikud Eestisse toimetada. Otepää vallavalitsus organiseeriski bussi Poola piirile, kust sõjapõgenikud peale võeti. Bussifirma HG Kurre Bussid toimetas kohale ka humanitaarabi ja ravimeid. Otepää vallast läks bussiga kaasa Sangaste kandi ettevõtja Rein Org, kes aitas piiriületusel ja kohapeal.

„Kuna inimesed soovisid sõjatsoonist võimalikult kiiresti minema saada, siis tuli meil loetud päevadega hankida buss ning tegutseda tuli väga kiiresti,“ sõnas vallavanem Jaanus Barkala. „Sõpruspiirkonna elanikud suunduvad edasi sõjapõgenike vastuvõtupunkti Tartusse, kus tehakse esmased toimingud inimeste abistamiseks ning vajadusel majutusasutusse suunamine. Kes soovib meie valda tagasi tulla, sellele pakume välja oma majutus- ja töövõimalused. Tahan siinkohal kõiki, kes meile oma abipakkumised on teele saatnud, tänada. Otepää valla inimesed hoiavad hädas kokku ja seda on rõõm näha! Südamlik tänu teile kõigile!“

Kui kellelgi on veel võimalusi, et pakkuda majutust ja tööd Ukraina sõjapõgenikele, siis palume sellest teada anda e-posti teel: ukraina@otepaa.ee  Kes soovib annetada Otepääle saabuvate sõjapõgenike majutuse, toitlustuse jm tasumise abistamiseks, saab seda teha Otepää Vallavalitsuse poolt avatud arveldusarve kontol: EE242200001120207656 Swedbank.

Vallavanem lisas, et Ukraina sõjapõgenike kõrval ei unustata ka oma inimesi, kes abi vajavad: „Hoolitseme ka meie valla elanike eest ikka edasi, sõjapõgenike aitamine ei tähenda seda, et oma inimesed abist ilma jäävad.“

Viimased uudised