Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Maale Elama messi lõpetamine 2014. aastal. Foto: Monika Otrokova

Laupäeval, 28. septembril toimub esimene üle-eestimaaline Maal Elamise Päev. Selle päeva raames tutvustatakse elukeskkonda maal, teenuseid, seltsitegevust, vaba aja veetmise võimalust, töö- ja elamisvõimalusi jpm. Osa võtab 35 Eestimaa valda, nende seas ka Otepää vald.

Maal Elamise Päeva jooksul on Otepää vallas avatud erinevate ettevõtete ja asutuste, sh ka Otepää Tervisekeskuse, uksed. Puka, Nõuni ja Otepää kultuurimajades toimuvad kultuuriprogrammid. Avatud on ka haridusasutuste ning külaseltside uksed.

Maal Elamise Päev on välja kasvanud kodanikualgatusest Maale Elama messidest, mida peeti nii Tallinnas kui ka Tartus. Maale Elama mess viis kokku maaelust unistavad inimesed ning aktiivsed kogukonnad, kes uusi elanikke ootavad. Maale Elama liikumise üks algatajatest Ivika Nõgel ütles, et sel aastal esmakordselt toimuv Maal Elamise Päev võimaldab palju enamat, kui kuulata messil inimesi oma elukohta kiitmas. „Nüüd saab tulla kohale ja oma silmaga veenduda, milline on eluolu Eestimaa erinevates nurkades, mida seal inimesed harrastavad, millises keskkonnas lapsed õpivad või kogukonnad tegutsevad,“ lisas Ivika Nõgel.

Otepää vallavanem Kaido Tamberg märkis, et Maal Elamise Päeva näol on tegemist tubli ja kiiduväärse kodanikualgatusega. „Otepää vallavalitsus tuleb sellel päeval samuti väljas, toimuvad avalikud koosolekud, kus vallajuhid ja valla ametnikud on valmis vastama kodanike küsimustele,“ märkis Kaido Tamberg.

Ootame kõiki huvilisi meile külla! Vaata Maal Elamise Päeva Otepää valla kava: www.otepaa.ee

Kommentaarid

Viimased uudised