Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Kaitseväe pilt.

Laupäeval, 1. mail kell 19.00 annab kaitseväe orkester traditsioonilise kevadkontserdi, tulles mitmekülgse kavaga publiku ette orkestri muusikalist võimekust demonstreerima juba 28. aastat järgemööda.

Tavapäraselt Estonia kontserdisaalis antav kontsert kantakse sel aastal saate formaadis üle kaitseväe veebilehel www.mil.ee. ning Sõdurilehe ja orkestri sotsiaalmeediaplatvormidel, andes lisaks kaunile muusikale edasi ka ülevaate orkestri viimase aasta tegemistest.

„Nii nagu kõigile orkestritele ja muusikutele oli möödunud aasta väga raske ja kummaline ka meie jaoks. Tuli leida uusi väljundeid ja lahendusi, et täita meile pandud ülesanded nii kaitseväesiseselt, riikliku esindusorkestrina tseremooniatel kui ka avalikkuse poole vaadates, tagades seejuures ka pideva valmisoleku üksusena koos tegutseda,“ ütles orkestri ülem kapten Simmu Vasar.

Orkestri ülema sõnul on kaitseväe orkester leidnud ühe uue loomingulise väljundina enda jaoks ka veebikontsertide ja muusikaliste videoklippide tegemise.

„Meie veebis nähtavaid muusikavideoid on saatnud teatud mõttes isegi ootamatult suur edu. Viimase statistika järgi on meid vaadatud üle 300 000 korra,“ ütles kapten Vasar jagades oma positiivset üllatust ning märkis, et sotsiaalmeedia vahendusel on orkester võitnud endale ilmselt ka vaatajaid-kuulajaid juurde publiku hulgast, kes varasemalt ehk nii tihti nende kontsertidele ei jõudnudki, leides nüüd selleks sobivama võimaluse. Siiski loodab kogu orkester eesotsas kapten Vasaraga, et viirus taandub ning keeruline aeg saab peagi läbi, lubades jälle avalikke esinemisi.

Kaitseväe orkestri ülesandeks on kindlustada muusikaga kõik riiklikud ja sõjaväelised tseremooniad. Orkestri repertuaaris on nii vigurmarssimisprogramm kui ka mitmed kontsertprogrammid süva- ja kergemast muusikast. Lisaks 40 professionaalsele sõjaväemuusikule mängivad orkestris ka muusikalise ettevalmistuse saanud ajateenijad.

Kommentaarid

Viimased uudised