Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Riigikogu Isamaa fraktsiooni liige Viktoria Ladõnskaja-Kubits andis tänasel istungil haridus- ja teadusminister Liina Kersnale üle arupärimise seoses valitsuse kavandatavate hiigelkärbetega huvihariduse toetusele. Arupärimise on allkirjastanud ka Isamaa fraktsiooni esimees Helir-Valdor Seeder.

„2019. aasta Riigikogu valimiste eel lubas Reformierakond paremat huvihariduse korraldamist. Näiteks lubati igasse piirkonda vähemalt ühe kogupäevakooli teket, luues sellega lastele võimaluse tegeleda huviharidusega õppetöö kõrval. Tänaseks on Reformierakonna juhitud valitsus koostanud järgnevate aastate RES-i ja teatanud, et järgmisel aastal ootab Eesti huvihariduse toetust vähendamine 7,25 miljoni euro võrra. Tegemist ei ole mingi marginaalse kärpega, vaid sellega vähendatakse huvihariduse toetust poole võrra,“ kirjutatakse arupärimises.

Arupärimises rõhutatakse, et nimetatud kärbe mõjutab just lastega ja eriti lasterikkaid peresid, kes elavad koroona taandumise ja laste huvikoolidesse lubamise ootuses. „Selmet nende lastega perede ja väga paljude laste endi ootusi täita, on Reformierakond ja Keskerakond asunud sõnamurdlikult huvihariduse toetust drastiliselt vähendama.“

Huvihariduse toetuse vähenemist on Reformierakonna poolt õigustatud vajadusega tõsta üldhariduse koolide õpetajate palkasid. Arupärijate hinnangul ei ole õige Haridus- ja Teadusminister Liina Kersna katse vastandada üldhariduskoolide õpetajaid lastele, öeldes, et huvihariduse toetust vähendamata ei ole võimalik tõsta õpetajate palkasid.

Arupärimise küsimused:

1. Miks on Reformierakond vastupidiselt oma valimislubadustele asunud kärpima huvihariduse toetust ja seega halvendama lastega perede olukorda?
2. Kas Te peate põhimõtteliselt õigeks olukorras, kus laste üldhariduse ja huvihariduse omandamine on olnud pandeemia tõttu pärsitud, hakata järgmisel aastal huvihariduse kättesaadavust veelgi vähendama?
3. Kas Te olete analüüsinud vastava kärpeotsuse mõju noortele ja ka huviharidust andvatele õpetajatele ja millised on selle analüüsi tulemused?
4. Kas enne huvihariduse kärpeotsuse langetamist pidasite Te nõu ka asjast huvitatud isikute esindusorganisatsioonide ja kohalike omavalitsuste esindajatega?
5. Miks vastandab Reformierakond üldhariduskoolide õpetajaid ja lapsi, kui lubab üldhariduskoolide õpetajatele palgatõusu tingimusel, et huvihariduse valdkond kaotab pool senisest toetusmeetmest.
6. Huviharidus mängib olulist rolli laste arengus ning kahtlemata on see üks valdkondadest, mis aitab ennetada vaimse tervise probleemidega seotud riske. Milliseid tegevusi te plaanite astuda selleks, et vähendada ja ennetada noorte vaimse tervisega seotud probleeme?

Kommentaarid

Viimased uudised