Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Reformierakond ja Keskerakond on välja pakkunud Alar Karise kandidatuuri presidendi ametikohale ning 30. augustil tuleb riigikogul langetada oluline otsus.

Järgneb Isamaa otsus Karise kandidatuuri kohta:

Pärast riigikogu Isamaa fraktsiooni ja eestseisuse liikmete kohtumist Alar Karisega oleme põhjalikult kaalunud tema sobivust presidendi ametisse. Meie ja Karise seisukohtade vahel on kindlasti ühisosa aga ka olulisi lahknevusi.

Nendest asjaoludest lähtuvalt otsustab Isamaa, et ei sea Alar Karise kandidatuuri üles ning 30. augustil hääletab iga fraktsiooni liige vastavalt südametunnistuse järgi.

Meie ootused presidendile ei ole muutunud. Soovime, et president saaks valitud riigikogus. Soovime, et tema otsused tugineksid kindlatele väärtusetele ning kes näeks riigikogu ja kodanikuühiskonda laiemalt oma partneritena. President peab seisma erakondade kõrval, tasakaalustades Eesti poliitikat nii nagu seda näeb ette Eesti põhiseadus. President on riigipea, kes ennekõike esindab väärikalt Eesti riiki ja on ühiskonna ühendaja laskmata ennast kiskuda päevapoliitilistesse kähmlustesse.

Viimased uudised