Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Kujutis: Facebook

Repressioonide käes kannatanud isikuid ühendava Memento osakond Võrus valis eile õhtul oma juhiks tagasi Silver Silla, kellelt justiitsministeerium tahab pedofiilia eest karistatuse tõttu aumärgi ära võtta.

Silver Sild teatas eile toimunud Võru Memento koosolekul, et vaatamata tema varasemale süüdimõistmisele pedofiiliakuriteos, justiitsministeeriumi poolt tagasi nõutavale teenetemärgile ja ajakirjanduses ilmunud artiklitele kandideerib ta jätkuvalt Võru Memento esimeheks.

Silver Sild kinnitas, et Memento Liidu juhatuse liikmete toetus tema kandidatuurile on olemas ja see toetus on üksmeelne. 18 poolthäälega valiti Sild uuesti Võru Memento esimeheks.

 

Justiitsministeerium on otsustanud kokku kutsuda aumärgikomisjoni, sest möödunud aastal ministeeriumilt aumärgi saanud mees on kohtus pedofiilias süüdi mõistetud. Mullu andis justiitsminister 129 inimesele üle Vabaduse Tammepärja aumärgi, üheks kavaleriks oli ka Silver Sild. 1956. aastal sündinud Sild sai aumärgi iseseisvuse eest võidelnute ja terroriohvrite mälestuste jäädvustamise eest. Tema eestvõttel rajati Võru raudteejaama juurde 2016. aastal mälestusmärk küüditatutele.

Silver Sild (62) mõisteti kohtus süüdi 2008. aastal selle eest, et astus lapse tahte vastaselt temaga suguühendusse. Kohus mõistis talle karistuseks 2 aastat vangistust tingimisi, sellest läks kolmandik lühimenetluse tõttu maha, karistuseks jäi 1 aasta ja 4 kuud tingimisi 2-aastase katseajaga.

Kommentaarid

Viimased uudised