Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Foto: kpr Linda Maria Saar

Eile reedel, 3. mail 24. korda toimunud Kuperjanovi jalaväepataljoni traditsioonilise kiirrännak-võistluse „Murtud Saabas” võitis lahingutoetuskompanii rekkerühm.

Alates 1993. aastast toimunud võistluse eesmärk on välja selgitada pataljoni kiireim rühm jalgsirännakul. Sel korral osales võistlusel 18 rühma, lisaks pataljoni staabi tegevväelaste võistkond ja brigaadi staabi- ja sidekompanii esindajad. Distantsi hoidmiseks startisid kõik rühmad eraldi aegadel.

Nooremseersant Mihkel Mägi B-jalaväekompaniist rõhutas, et sellisel võistlusel on kõige rohkem vaja vastupidavust, mis on ka iga sõduri üheks olulisemaks võimekuseks. „Mõnel oli raskem, mõnel kergem. Tuli kõvasti saba lõppu suruda, aga kokkuvõttes olid kõik tublid ja kõik ka lõpetasid. Korralik pingutus siia Kevadtormi eelsesse päeva,” ütles noormeseersant Mägi.

Võrumaa maastikul kulgenud pea 11-kilomeetrise võistluse parimaks osutus lahingutoetuskompanii rekkerühm, kes võidutses ajaga 1:37:36. Teise koha saavutanud C-jalaväekompanii nooremallohvitseri kursuse rühm jäi võitjatest maha juba enam kui seitsme minutiga. Kolmandale kohale tuli staabi- ja tagalakompanii staabi-siderühm.

Kiireim rühm sai auhinnaks jalgsirännaku sümboolset tähtsust iseloomustava vana sõdurisaapa kujulise rändkarika, mis legendi järgi on läbinud tuhandeid kilomeetreid.

Diviisi 2. jalaväebrigaadi koosseisu kuuluv Kuperjanovi jalaväepataljon on üks kaitseväe suurimaid väljaõppeüksuseid. Pataljonis saavad väljaõppe 2. jalaväebrigaadi manööverpataljonide jalaväe-, miinipilduja- ja teistel lahingutoetuse ja lahinguteeninduse erialadel teenivad ohvitserid, allohvitserid ja sõdurid. Kuperjanovi jalaväepataljon asub Taara linnakus Võrus, kus tegutsevad veel brigaadi staabi- ja sidekompanii, tagalapataljon ning liitlaste jalaväepataljon.

Siin on video:

Viimased uudised