Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Võru linnagalerii kolmes ruumis avatakse kahe kunstniku, Timo Kähara ja Eve Kruuse isikunäitused.

I korruse ja II korruse galeriis  TIMO KÄHARA isikunäitus “Inimesed ja teised abstraktsioonid”

AVAMINE reedel, 25. augustil kell 17.

Timo Kähara: „Olles kunstiga juba mõnda aega tegelenud, ei ole ma suutnud veel leida seda ühte ja kindlat stiili või teemat, mida ainsana käsitleda. Ja ongi hea (vähemalt minu arvates). Minu looming on kui kaheharuline puu, nagu yin ja yang või kui soovite, siis ühe tagumiku kaks erinevat kannikat. Nagu oleks üks asi, aga samas ei ole kah. Olles erinevad moodustatakse ikkagi tervik. Nii ongi teil võimalus sellel näitusel näha minu loomingu kahte poolust.

Ühes saalis on suured, abstraktsed ja omajagu värvilised maalid ja teises saalis realistlikud inimeste portreed ja figuurid. Nii ma kunstnikuna kahe maailma – realismi ja abstraktsuse vahel navigeeringi, otsides tasakaalu.”

Avatud 25. august- 27. oktoober 2023.

Lisainfo:

instagram.com/timokaharaart/

facebook.com/TimoKaharaArt

timokahara.com

II korruse väikses galeriis  EVE KRUUSE isikunäitus “Tunde äratundmine tekkemomendil”

Eve Kruuse: „Kui psühholoogiline valu on väga tugev, kui traumaatilised kogemused, tunded või mõtted jäävad meelde või kehasse kinni, võib selle seisundi kirjeldamiseks kasutada mõistet trauma.

Tugevad tunded on kriisi sageli üks häirivamaid osasid. Paljudele inimestele on abiks oma tunnete sõnastamine või neist rääkimine. Samas ei ole rääkimine kohustuslik ega sobi kõigile. Tundeid võib teistega jagada ka lihtsalt koos olles või tegutsedes. Või kasutades maalikeelt.

Kriisis keha stressitaset võivad maandada füüsise eest hoole kandmine ja kehaline pingutus. Kehaline koormus suurendab õnnehormoonide tootmist kehas, kuid aitab ka mõtted rasketelt tunnetelt ja mõtetelt eemale viia.

Samas on oluline teada, et kui oma raskete tunnetega üldse mingil moel ei tegele, võivad need hilisemas elus ootamatult taas pinnale tõusta ning taastumist pidurdama hakata.”

Avatud 24. august- 27. oktoober 2023.

Näitus on külastajatele avatud lahtiolekuaegadel (esmaspäevast reedeni kell 15–19) ja Võru Kandle sündmuste ajal. Näituste külastamine tasuta.

 http://www.vorulinnagalerii.ee/

Viimased uudised